Vinohradům se loni po mizerné základní části, v níž ovšem dokázaly dvakrát porazit v základní hrací době Českou Lípu, povedlo zkoncentrovat síly na boje o záchranu. Podceňovaný tým si překvapivě vyšlápl na Pardubice, které po vítězství v sérii 4:2 na zápasy poslal nečekaně do dalších náročných bojů.

Letošní sezonu odstartovali Sokoli solidním domácím zápasem proti Tatranu Střešovice, v němž prohráli po sympatickém boji 5:9. Dlužno však podotknout, že soupeře nečekaně přestříleli 29:26 a naznačili tak vzhledem k novému ročníku soutěže svou sílu. Po pátečním domácím souboji s Českou Lípou na ně navíc čeká před vlastními diváky ještě jeden souboj, který odehrají v neděli proti otrokovickým Panterům.

Historie vzájemných zápasů České Lípy a Královských Vinohrad je velmi bohatá a váže se ještě do památných prvoligových bitev v play-off. V superlize se zatím oba týmy utkaly celkem osmkrát a pozitivní bilanci mají v těchto duelech Pražané, kteří si z nich odnesli celkem 14 bodů, zatímco Českolipští pouze deset. Také oba duely v minulém ročníku zvládli lépe Sokoli, když po drtivé domácí výhře 8:1 zvládli vítězně po senzačním obratu i souboj v České Lípě (6:7).

V týmu už ale nepůsobí jeho nejlepší loňský střelec Viktor Kopecký, který vyslyšel vábení zahraničí a zamířil na angažmá do švýcarského Thunu. Loni pomohl Vinohradům k záchraně celkem 53 kanadskými body. V týmu už není ani druhý nejproduktivnější hráč Vinohrad Jan Fiala. Na hostování naopak do týmu trenéra Jana Kapuciána přišli Erich Kellermann, Radek Kužel nebo Lukáš Trojáček. Z Chomutova pak kádr vinohradského celku posílil bývalý hráč České Lípy Tadeáš Melíšek.

Českolipští mohou k pátečnímu souboji s nevyzpytatelným soupeřem přistupovat s velkou vnitřní pohodou. Po takticky výtečně zvládnutém souboji na půdě Ostravy, kde zcela po zásluze zvítězili 11:3, navíc budou do pátečního duelu vstupovat v roli mírných favoritů. Hattrickem se v úvodním kole blýskl útočník Jan Peška, který však také nečeká jednoduché utkání. „Po sobotní výhře zůstáváme nohama na zemi. Může to být úplně jiný zápas a rozhodně nemůžeme nic podcenit,“ varuje mladý forvard.

Utkání začíná v hale TJ Sokol Královské Vinohrady v pátek 16. září od 20:00 a budou ho řídit rozhodčí Tomáš Kostinek a Martin Reichelt. Pokud se do Prahy nevypravíte, můžete ho samozřejmě tradičně sledovat prostřednictvím on-line i video přenosu.