Nováček loňského ročníku Livesport Superligy přitom bojoval v uplynulém ročníku až do posledního kola o účast v play-off. Jakkoliv měli „Černí andělé“ situaci od prvních kol rozehranou nepříliš dobře, výhry v závěrečných kolech je rázem vysunuly do boje o nejlepší osmičku. Nakonec z toho však bylo až 11. místo a nutnost hrát play-down s Pardubicemi, série se však stejně jako ta českolipská s Hattrickem Brno nedohrála.

Pražané se opět po čase vrátili zpět na sever Prahy, ze kterého pochází. Dlouhé roky hrály ve sportovní hale v Čakovicích, po ročním azylu v hale Na jedenáctce se nyní přemístili do Sportovní haly Kbely v Albrechtické ulici. I letos by svěřenci trenéra Tomáše Janečka rádi usilovali o to, aby se vyhnuli ošidným bojům v play-down, na úvod však inkasovali vysokou porážku 3:9 v zápase s Bohemians.

Jinak k žádným velkým změnám v kádru nedošlo. O produktivitu se v celé loňské sezoně starali především Jakub Boček s Jakubem Renčínem, kteří dohromady nasbírali úctyhodných 122 bodů. Proti Bohemians odchytal zápas Ondřej Matiášek, Pražané však mají k dispozici i Daniela Körbera nebo mladého Daniela Pfeifera.

Českolipští odstartovali sezonu porážkou s Chodovem 4:6, nicméně předvedli výkon, který po nepodařené přípravě dává naději na lepší zítřky. Zápas s Black Angels je vzhledem k nabitému losu během úvodních kol jedním z velmi důležitých. Severočeši ovšem dosud v Superlize ještě nikdy nedokázali zvítězit na půdě pražského týmu, zatím jen vybojovali dva body za porážky v prodloužení na Královských Vinohradech a právě loni v předvánočním souboji s Black Angels.

Loni Česká Lípa vybojovala se svým pátečním soupeřem celkem čtyři body. V domácím prostředí se v říjnu mohla radovat díky výbornému obratu ve třetí třetině z výhry 9:5. Dlouho vedla také v Praze, nicméně i kvůli neuznané regulérní brance prohrála těsně 7:8 po samostatných nájezdech.

Utkání začíná v kbelské sportovní hale od 19:00. Pokud se na něj nemůžete vypravit osobně, na stránkách www.cfbu.cz z něj poběží on-line i videopřenos. Ještě jednou připomínáme, že kvůli koronavirové nákaze v kádru Mladé Boleslavi bylo původně plánované nedělní domácí utkání se středočeským celkem odloženo dosud na neurčito.