Sobotní duel nabídl posílenou českolipskou sestavu i o členy A týmu Ondřeje Kopiče, Antonína Stárka nebo Alberta Koubu. Hosté sice po trefě Dědiče brzy vedli, nicméně ještě do první přestávky otočili Severočeši skóre díky dvěma trefám Pekárka a jednom gólu Kopiče a Kouby. Posledně dva jmenovaní pak byli při chuti i v dalším průběhu hry a v polovině zápasu zajistili domácím vedení už o čtyři góly.

Českobudějovičtí Štíři ale nesložili zbraně a mohutným finišem ještě zkoušeli o body zabojovat. Na dva přesilovkové góly Severy a Kalužy ale odpověděl Pekárek a na poslední snížení z hole Matyáše Sirotka pak Ondřej Kopič, který zároveň zkompletoval hattrick a českolipské vítězství 8:6. Tři branky si v tomto utkání připsal i talentovaný Ladislav Pekárek.

Druhý víkendový zápas už do českolipského tábora tolik radosti nepřinesl. Přitom byl rozehraný podobně dobře jako ten předchozí. Dva góly Pekárka a jedna trefa Pešíra vybudovali pro domácí zajímavý náskok 3:0. Už bez členů mužského A týmu, na který večer čekal souboj proti Bohemians, se však tentokrát juniorům vedení udržet nepovedlo. Cobl s Moravíkem sice ještě v polovině zápasu zajistili odskočení ve skóre na 5:2, ale pak začala velká stíhací jízda Milevska. Do přestávky snížil z přesilovky Trojáček a po opětovném příchodu z kabin se prosadili také Dvořák a dvěma góly Dolejš. Českolipští florbalisté pak v závěru mocně finišovali, ale zápas alespoň k remíze nedovedli.

Už ve středu pak čeká na českolipský tým domácí souboj proti pražským Bohemians, kteří aktuálně s patnácti body vévodí prvoligové tabulce.

FBC Česká Lípa – FBC Štíři Č. Budějovice 8:6 (4:1, 2:2, 2:3)
Branky: 6., 12. a 52. Pekárek, 15., 30. a 58. Kopič, 10. a 37. Kouba – 1. Dědič, 32. a 42. Severin,39. Smrž, 45. Kaluža, 52. Sirotek.

FBC Česká Lípa – FBC DOŠWICH Milevsko 5:6 (3:2, 2:1, 0:3)
Branky:
5. Pešír, 9. a 11. Pekárek, 22. Cobl, 36. Moravík – 13. a 44. Dvořák, 15., 48. a 56. Dolejš, 39. Trojáček.

Sobotní sestava ČL: Jukl (Jirka) – Petrák, Pešír, Pekáre, Stárek, Kouba, Drahoš, Cobl, Tejnor, Kopič, Flekl, Petříček, Knespl, Ulman, Moravík.

Nedělní sestava ČL: Jirka (Jukl) – Petrák, Pešír, Pekárek, Šulc, Drahoš, Cobl, Tejnor, Flekl, Petříček, Knespl, Ulman, Moravík.