Nicméně Otrokovičtí zatím letos neplní roli otloukánka jako tomu bylo v uplynulé sezoně. V tabulce sice zatím mají jen tři body (tedy o dva více než Česká Lípa), výkony celku ze Zlínského kraje však šly výrazně nahoru. Optimismus budí například těsné porážky proti Black Angels nebo naposledy v Liberci, kde Panteři padli pouze o jednu branku.

Produktivita týmu se zatím opírá především o velmi dobré výkony zkušeného Františka Vykopala a slovenského útočníka Ronalda Gašparíka, který doplnil řady Otrokovic teprve před startem nové sezony. Oba dva doposud nasbírali celkem 23 kanadských bodů v šesti zápasech. Jedničkou mezi třemi tyčemi je zatím Adam Kohút, který disponuje průměrem lehce nad šest inkasovaných branek na jedno utkání.

Bilance vzájemných zápasů je v poslední době přece jenom nakloněna na stranu České Lípy. Severočeši zvládli oba společné duely už během minulé sezony, kdy si připsali celkem šest bodů. V sezoně 2019/2020 pak oba týmy vyhrály shodně 4:3 po prodloužení na hřišti soupeře. Z dosavadních osmi zápasů vyhráli Českolipští čtyřikrát stejně jako Otrokovice.

V táboře České Lípy aktuálně příliš veselo není. Důležité souboje s Libercem a Královskými Vinohrady totiž pro výběr kouče Davida Derky nedopadly dobře a s nejhorší obranou v soutěži (59 inkasovaných branek) jsou aktuálně Českolipští až na předposledním třináctém místě tabulky. Lídrem klubové produktivity je zatím s bilancí šesti branek a čtyř asistencí Radek Krajcigr.

„Máme za sebou čtyři nepovedené zápasy, ale sezona je ještě dlouhá. Hned v neděli nás ale čeká soupeř, který je zejména ve svém domácím prostředí velmi nepříjemný. K tomu si navíc od minulého týdne předáváme babu s nemocemi, tak uvidíme, kdo a kolik nás nakonec v neděli do Otrokovic pocestuje. Ať tak či tak, jedeme k zápasu s cílem podat kvalitní výkon,“ uvedl kouč David Derka ke stavu svého týmu.

Zápas ve Sportovní hale Štěrkoviště začíná v neděli 10. října od 18:00. Utkání můžete sledovat na přiložených odkazech.

On-line přenos: https://online.ceskyflorbal.cz...
Video přenos:
 https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...