Známé pořekadlo: „Můj dům, můj hrad,“ v sériích play-down letos rozhodně neplatí. Čtyři zápasy v bitvě mezi Českou Lípou a Karlovými Vary, stejně jako v duelu mezi Pardubicemi a Otrokovicemi, totiž stále nenabídly ani jediné vítězství domácího celku. Českolipští však nemají na vybranou, Pokud chtějí na západ Čech cestovat v uvolněné atmosféře, musí se stávajícímu pořádku vzepřít a konečně před svými fanoušky vyhrát.

Severočeši však na půdě Hurikánů přidali na důrazu, bojovnosti a zlepšili produktivitu. V takticky vedených zápasech dokázali dvakrát uspět a pohaslou naději po dvou domácích porážkách opět notně přiživili. Stále však není vyhráno. Karlovarští se v sérii mohou spolehnout na kapitána Michala Klápu, který v předchozích čtyřech zápasech zaznamenal dohromady 14 bodů. Zdatně mu sekunduje i Michal Strachota s devíti body a klíčem k českolipskému úspěchu tak bude především dobrá obrana této produktivní útočné dvojice.

Také na českolipské straně se však výhradně daří především elitní formaci. V obou karlovarských duelech se do černého trefovala především první lajna s Janem Peškou, Radkem Krajcigrem a Ondřejem Kopičem. Když se k tomu přidali i produktivní beci, zvýšila se rázem v porovnání s domácími duely ofenzivní síla týmu. Českolipští dosud v sérii nasbírali více střeleckých pokusů (91:76), přesto však v sérii nastříleli méně branek.

Oba týmy se opět výborně prezentovaly i v přesilových hrách. Tři ze čtyř přesilovek uplynulého víkendu byly využity, přičemž jediná nevyužitá hra v početní převaze nabídla drtivý tlak karlovarských hráčů. Hra v početní převaze či naopak nevýhodě tak i v úterý může být pomyslným jazýčkem na vahách stále velmi vyrovnaného souboje.

Vzájemná bilance duelů v této sezoně se po minulém víkendu opět naklonila na stranu České Lípy. Ta ke dvěma výhrám ze základní části přidala další dva úspěchy a vede aktuálně na zápasy 4:2. Pikantností duelů v této sérii je i fakt, že oba týmy ve všech zápasech alespoň chvíli vedly, přičemž Karlovy Vary strávily s náskokem v zádech přece jenom více času. Česká Lípa se do vyššího než jednobrankového náskoku v některém z duelu dostala až v koncovce čtvrtého utkání, kdy střelami do prázdné branky pečetila svou nedělní výhru na 6:3.

Úterní zápas nakonec po oboustranných dohadech odstartuje v 17:30. Souboj o třetí bod v sérii budou řídit pánové Jiří Kropáček a Tomáš Novák. Všichni jste na zápas srdečně zváni a věříme, že svými hlasivkami pomůžete České Lípě zajistit důležitý krok k záchraně Livesport superligy. Šestý zápas série se pak hraje v Karlových Varech ve čtvrtek od 19:00 a případný sedmý duel opět v České Lípě v sobotu od 19:00.