Utkání mělo podobný průběh jako dva předchozí zápasy, přece jen ale bylo identičtější s nedělním zápasem. Po většinu utkání totiž byla ve vedení Česká Lípa a Brno dotahovalo. Nebyl to sice nijak líbivý florbal, ale hosté se prosadili svým typickým způsobem. Střelu Tichého tečoval před Raškou Ekl a hosté vedli. Na tuto trefu pak zareagoval Kučera, který vyrovnal na 1:1.

Jenže druhou část úvodní třetiny zvládli Českolipští velmi dobře. Slaný natáhl k ráně ještě z vlastní poloviny a překonal Rašku. Když pak Tichý pěkně uvolnil na středu Krajcigra a ten zvýšil, zdálo se, že cesta ke třetímu bodu bude snadná. Tím spíše, když přesilovku využil svou klasickou střelou z dálky Slaný a náskok hostů byl už tříbrankový. Zčistajasna pak sice dokázal snížit Lukáš Jalový, ale trefa Štěrby dala České Lípě komfortní vedení o tři branky i před odchodem do kabin po druhé třetině.

Zdá se však, že vést o tři branky po dvou třetinách, není pro Českou Lípu nějakou velkou výhodou. Hosté začali být v závěrečné dvacetiminutovce extrémně pasivní a začali za to pykat. Sládeček zvládl souboje u mantinelu a Brom po jeho krosové nabídce snížil na 3:5. Strach o výsledek na českolipské straně převážil a Hattrick se dostal k drtivému tlaku. Zblízka nejprve přiblížil brněnský tým na rozdíl jediné branky Juhaňák a po standardní situaci dokonce vyrovnal zblízka Jalový.

Česká Lípa na velký návrat Hattricku Brno reagovala oddechovým časem a hra se od té chvíle opět vyrovnala. Více štěstí v závěru nakonec našli Severočeši. Tichého střelu od mantinelu vyrazil Kolajta jen před sebe, odkud dorazil míček do branky pohotový Štěrba. V tu chvíli sice ještě netušil, že vítězným gólem rozhodl sérii i potřetí, ale k dalšímu vyrovnání už nevedla ani hra Brna v šesti bez brankáře. Českolipští tak po vydřeném vítězství 6:5 vybojovali několik mečbolů, přičemž hned ten první mohou proměnit v nedělním klání. To se hraje rovněž od 17:00.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:6 (1:3, 1:2, 3:1)
Branky:
11. Kučera, 37. a 54. Jalový, 35. Brom, 51. Juhaňák – 10. Ekl, 13. a 33. Slaný, 15. Krajcigr, 39. a 58. Štěrba.
Rozhodčí: Sýkora a Tkáč. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:22. Diváci: 187. Stav série: 0:3.