O víkendu se tak v českolipské sportovní hale sehrají první dva domácí duely. Tým ze severu Čech si už s Hattrickem jednou podobnou sérii zahrál. V sezoně 2014/2015 zvládl čtvrtfinále play-off 1. ligy bez problémů poměrem 3:0 na zápasy, aby následně v semifinále vypadl s pražským Startem.

Už teď je jisté, že na českolipský tým nečeká nic jednoduchého. Hattrick zde překvapivě v lednu zvítězil 8:7 po prodloužení a i když Česká Lípa zvítězila v brněnských Maloměřicích 6:4 v závěrečné fázi sezony, je na ni připraven těžký úkol. Oba duely totiž byly velmi vyrovnané a pokaždé je provázela výrazná střelecká převaha domácího mužstva.

Hattrick měl jistotu pádu do play-down prakticky už po duelu s výběrem České Lípy. Poté ještě prohrál venku s Black Angels 3:6, doma porazil Liberec 9:8 a na závěr základní části podlehl Vítkovicím 1:4. Severočeši naproti tomu uhráli pouze jeden bod, když po tříbodových porážkách s Bohemians a Spartou nestačili v klíčovém duelu na Královské Vinohrady poměrem 6:7 po prodloužení.

V barvách soupeře se v základní části střelecky nejvíce dařilo Luďkovi Ondráčkovi, který skóroval celkem v jednadvaceti případech, o dalších sedmnáct přesných zásahů se postaral Martin Nagy. Nejlepším českolipským střelcem uplynulých šestadvaceti kol byl Radek Krajcigr s 29 zásahy a celkovým osmým místem v kanadském bodování.

Českolipští se také rozhodli před sérií play-down o výměnu na trenérském postu. Tým nově povede asistent Jiří Stožický doplněný o Davida Marhana. Lenka Bartošová se nově přesune na pozici konzultanta. „Vstupujeme do play-down s tím, že bychom ho rádi co nejdříve ukončili. Samozřejmě ale také vnímáme kvalitu soupeře, který s námi sehrál dva vyrovnané dramatické duely v základní části,“ uvedl na adresu brněnského Hattricku Štěpán Slaný.

Pokud Česká Lípa zvítězí v této sérii hrané na čtyři vítězné duely, zajistí si účast v Superlize i pro příští rok. Jestliže s Brnem prohraje, bude muset o bytí či nebytí válčit s poraženým ze série Black Angels – Pardubice a následně, za předpokladu úspěchu, vyzve v baráži na tři vítězné duely poraženého finalistu první ligy. 

První utkání série je naplánováno na sobotu 7. března od 19:00, druhý duel se pak sehraje v neděli 8. od 18:00. Následující víkend se hrají dva duely v Brně a pak případně zbylé tři zápasy v týdnu potom.

Program série play-down s Hattrickem Brno
7. 3. od 19:00 Česká Lípa – Hattrick
8. 3. od 18:00 Česká Lípa – Hattrick
14.3. od 19:30 Hattrick – Česká Lípa
15.3. od 16:00 Hattrick – Česká Lípa
17. 3. od 19:30 Česká Lípa – Hattrick
19.3. Hattrick – Česká Lípa
22.3. Česká Lípa – Hattrick