Pohodu z prvního zápasu v Ostravě se České Lípě na Vinohradech do hry přenést nepodařilo. Hosté byli od úvodního buly proti nadšeně bojujícím domácím všude pozdě a Pražané tak mohli celkem v klidu pracovat na vytváření zajímavého náskoku. Nejprve se v situaci 3 na 1 dokázal před brankovištěm prosadit dorážkou Klápa a o pár minut později vyzrál na Netopilíka, který tentokrát dostal přednost před Dvořákem, také Švejda. Severočeši přitom mohli být rádi, že vedení Sokolů nebylo ještě výrazně vyšší.

Výkon České Lípy nedosahoval superligové úrovně ani ve druhé třetině. Staněk sice po přihrávce Tichého bleskově snížil, ale jinak se hosté do šancí moc nedostávali. Chybu Štěrby při rozehrávce naopak potrestal hrdina zápasu Vojtěch Klápa a stejný hráč navíc ke konci druhé třetiny s přehledem proměnil trestné střílení po zbytečném faulu Vondráčka. Ještě předtím mohl stejnou příležitost na druhé straně využít Tichý, ale nechal vyniknout výborného Křepelku.

Právě gólman domácích se stal ústřední postavou třetí třetiny, v níž se Českolipským přece jen výrazně povedlo zvednout úroveň svého výkonu. Velký tlak režírovaný obětavě bojujícím Slaným, který jako jeden z mála ani v bezmála čtyřiceti letech neztrácel naději na zvrat, ale vyústil jen v řadu neproměněných šancí, které vesměs zastavoval při svém superligovém debutu Křepelka. Domácí byli naopak produktivnější. Nedůraz hostů před brankou potrestal svým dalším gólem Klápa a následně vyhnal Netopilíka z branky ranou z velké dálky stejný hráč, pro nějž to byl již pátý přesný zásah v zápase.

Až pak se začala trefovat také Česká Lípa. Přesilovku v 50. minutě nejprve využil Milan Tichý, ale po něm zase utekl českolipským zadákům Klápa a dokázal navýšit vedení Sokolů na 7:2. Zdánlivě rozhodnutý zápas však přesto hosté nezabalili. Slaný nejprve korigoval na 3:7 a vzápětí využil přesilovku po ošklivém faulu Melíška na Štěrbu. V pokračující přesilové hře se navíc už v poslední minutě zápasu trefil také Vavruška a naději na body dal devět vteřin před koncem Kopič, který napasoval míček za záda Křepelky.

Velký comeback však nakonec dovršen nebyl. Hosté se sice po buly hned dostali do zajímavé příležitosti, kterou však Krajcigr neproměnil a nikdo z dorážejících hráčů už neměl takovou pozici, aby mohl branku Křepelky ohrozit. Do prázdné branky naopak pečetil přesným výhozem zaslouženou výhru Sokola Tomáš Gärtner.

Po nepovedeném představení čeká Českou Lípu jen krátký oddech. Už v úterý 20. září se totiž představí na palubovce Mladé Boleslavi, kde vyzve od 10:00 v utkání hraném pro žáky místních základních škol úřadujícího mistra. Poprvé doma se Česká Lípa představí v pondělí 26. září, kdy před televizními kamerami přivítá od 16:45 ve sportovní hale celek Florbal Chodov.

Sokol Královské Vinohrady – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:6 (2:1, 2:0, 4:5)
7., 20., 40. z TS, 46., 48. a 53. Klápa, 13. Švejda, 60. T. Gärtner – 24. Staněk, 50. Tichý, 57. a 58. Slaný, 60. Vavruška, 60. Kopič.
Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 3:0, navíc Melíšek (SKV) červená karta. Využití: 0:3. Střely na branku: 35:28. Diváci: 115.