Českolipský tým zatím trápí katastrofální defenzivní činnost. 130 inkasovaných branek po 14 duelech představuje průměr přibližně deseti obdržených branek na jedno utkání. Už v sobotu se přitom svěřenci trenéra Davida Derky představí na Vinohradech, kde zatím v superligové historii dokázali uhrát jen jediný bod.

Pokud se přitom Severočeši chtějí vyhnout nevyzpytatelným bojům v sériích play-down, budou muset v následujících zápasech začít vyhrávat. Pražský tým je zatím v superligové tabulce za Českou Lípou se ziskem šesti bodů, ale má o čtyři odehrané zápasy méně. V první vzájemné bitvě této sezony Českolipští na své palubovce zvítězili přesvědčivě 11:5, motivace Pražanů odčinit tuto porážku ale bude nepochybně velká.

Královské Vinohrady totiž rovněž neprožívají dobrou sezonu. Dokázali zatím vyhrát jen dvakrát, když doma otočili souboj s Pardubicemi a zvítězili 7:5 a následně zvláštním výsledkem 3:0 porazili otrokovické Pantery na jejich hřišti. Právě utkání odehrané 19. prosince v Otrokovicích bylo pro žlutočerné posledním superligovým utkáním.

Jasným střeleckým lídrem týmu je po deseti zápasech Lukáš Gregor, který se do soupeřových branek zatím prosadil celkem jedenáctkrát. Po šesti asistencích pak posbírali jeho spoluhráči Michal Strachota a Martin Skřivánek. V brankovišti zatím předposlední celek tabulky nejvíce vytěžuje Karla Šantoru, který odchytal v této sezoně lehce přes 470 minut.

Vzhledem k blížícímu se konci základní části je to pro oba celky tradiční dvojzápas. Po sobotním vzájemném měření sil se tak Českolipští vydají do daleké Ostravy, kde poměří síly s Vítkovicemi a na Královské Vinohrady čeká venku Mladá Boleslav, s níž se mimochodem utkaly i v přerušeném play-off uplynulé sezony.

Českolipští vstoupí do utkání po sérii pěti porážek v řadě. Po senzačním vítězství na Chodově padli doma vysoko s Ostravou 2:9, o následném víkendu pak po boji nestačili na Vítkovice a jednoznačně podlehli Liberci (7:19). Po prohře v klíčové domácí bitvě s Pardubicemi (3:4) a očekávané porážce v Mladé Boleslavi tak budou potřebovat konečně zabodovat. Opřít se mohou zejména o aktuální střeleckou dispozici Radka Krajcigra, který je v tabulce produktivity celé soutěže na druhé pozice a v tomto superligovém ročníku už nasázel do soupeřových branek celkem 22 gólů, což z něj činí také druhého nejlepšího střelce.

Zápas v hale na Vinohradech začíná v sobotu 2. ledna od 20:00 a sledovat ho můžete buď prostřednictvím online přenosu nebo video streamu. Důležité odkazy naleznete tradičně pod článkem.

Předvýběr.CZ Mladá Boleslav - FBC 4CLEAN Česká Lípa 16:9 (5:1, 7:3, 4:5)
Branky a nahrávky: 
11. Korych (Zoufalý), 11. Suchánek (Tomašík), 14. Korych (Řehoř), 17. Bína (Curney), 18. Natov (Tomašík), 21. Curney (Bína), 25. Zoufalý (Korych), 26. Natov (Curney), 26. Korych (TS), 27. Korych (Tadeáš Chroust), 37. Curney (Natov), 38. Tadeáš Chroust (Korych), 45. Zoufalý (Höffer), 46. Tomáš Chroust (Šebek), 50. Bína (Curney), 60. Daniš (Curney) – 14. Krajcigr (Ekl), 21. Pluhař (Štěrba), 25. Stárek, 40. Ekl (Štěrba), 48. Krajcigr (Novák), 55. Krajcigr (Hřebřina), 58. Krajcigr (Ekl), 59. Hřebřina (Krajcigr), 60. Studený (Hřebřina).
Rozhodčí: 
Nábělek a Štengl. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Hráno bez diváků. Střely na bránu: 35:23: 

Poslední vzájemné utkání: 

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokol Královské Vinohrady 11:5 (4:1, 2:2, 5:3)
Branky: 5., 17., 29. a 46. Krajcigr, 21., 48. a 50. Kopič, 6. a 13. Jirsa, 47. Ekl, 47. Karel – 7., 30., 38. a 56. Gregor, 52. O. Stuchlík.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 7:3, navíc Jirsa osobní trest. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Střely: 19:29. Hráno bez diváků.

On-line přenos:

https://online.ceskyflorbal.cz...

Video přenos:

https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...

Tabulka soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/tabulka

Partneři soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/partneri

Poslední duely obou sobotních soupeřů: