Předchozí zápasy za přítomnosti televizního štábu ovšem České Lípě nevycházely. Severočeši z nich dokázali zatím vydolovat pouze jediný bod za porážku 6:7 při premiéře proti Liberci. V roce 2018 se Českolipští museli po velkém boji sklonit před Spartou, s níž prohráli 3:5 a o dvanáct měsíců později nestačili právě na Tatran Střešovice, jemuž podlehli těsně 4:5, byť ještě těsně před koncem drželi náskok 3:1.

Vstup do sezony však bílomodrým vůbec nevyšel. Tři souboje proti neoblíbeným pražským soupeřům totiž do českolipské pokladnice nepřinesly ani bod. Nejprve na severu Čech Loupil po výhře 6:4 Chodov, následně v domácím prostředí uspěli proti výběru trenéra Davida Derky Black Angels (9:6) a Sparta (8:7). Domácí tedy mají ve středečním utkání o motivaci postaráno a rádi by zlikvidovali nulu v kolonce získaných bodů.

Úplně opačně naopak odstartovaly sezonu Střešovice. Florbalisté Tatranu nejprve ve své nové hale v Řepích přetlačili po nepříznivém průběhu Královské Vinohrady 5:4 a svou sílu naznačili také v následujícím utkání proti Bohemians, které rovněž zvládli poměrem 8:4. S Českou Lípou se v této sezoně utkali už v Poháru českého florbalu a zvítězili vysoko 12:6.

Dobrou zprávou je, že na utkání bude umožněn vstup divákům. Aktuální kapacita jich na sportovních akcích předpokládá okolo 500, na středeční duel však bude ve sportovní hale vzhledem k umístění kamer a dalších nutností k zajištění přímého přenosu vyhrazeno místo maximálně pro 250 diváků. Kdo tedy má zájem přijít, měl by tak učinit s předstihem.

"Čeká nás těžký soupeř, který hraje ve formě a zároveň tím, že se bude hrát na tarkettu, částečně ztrácíme výhodu v podobě domácí palubovky. Tatran přijíždí sice jako favorit, ale my jim nedáme nic zadarmo a doma body nechceme ztrácet. Naše hra se každým zápasem zlepšuje, akorát nás brzdí naše chyby a přibývající zranění či nemocní hráči," je si vědom trenér David Derka. Jeho tým tak půjde do utkání oslaben o několik hráčů. Chybět by měli Tomáš Novák, Jan Spilka, Radek Matějíček nebo Jan Hřebřina.

Utkání začíná ve středu 30. září od 19:00 a vstupné na něj je tradičně zdarma. Českolipští budou chtít navázat na výhry z let 2017 a 2018, kdy dokázali mnohonásobného českého mistra právě ve sportovní hale dvakrát porazit.