Vaše reportáže ze zápasů jsou legendární, jak nápad k jejich tvorbě vznikl?
No tááák, legendární je přeci Karol Polák :-) a ten je věčnej! S nápady je to prosté, do kola i po sté :-). Já jsem "psavec" a kolegové sem tam přispějou nějakou tou vhodnou větou, nebo postřehem, takže někdy sólo, někdy týmová šílenost. Hlavní je, že to vždycky dobře dopadne, ne:-)? Vlastně vůbec nevím jakej mají příspěvky na klubovej web ohlas. Každopádně, pokud to někdy někoho pobavilo, tak je to jedině dobře :-).

Co Tě osobně přimělo k trénování?

Kdysi jsem kluka odvezl na suchej trénink malejch Sparťánků do Holešovic. Samo ne proto, že bych ho tam chtěl vozit pravidelně, ale okouknout tamní zákulisí. Překvapilo mne jak je vlastně skromné a jak fajn jsou lidi, kteří se starají o nejmenší bojovníky. Samozřejmě, že náš Ondra chtěl na to konto začít něco taky hrát :-). A jelikož správný Čech vždycky hledá vhodný kompromis (jj, ten hokejovej pohled má pořád hodně lidí :-)), rozhodl jsem tedy svého špunta šoupnout do místní florbalové přípravky, protože florbal má co by sport v Lípě dobrou základnu. No a jednoho dne, jeden nejmenovanej Ondra Urban přišel s návrhem, že už se tam stejně všem motám pod nohy dlouho! A pak tohle začalo, no :-)! Čili můžou za to dva Ondrové. Dodnes jsem jim za to oběma móóóc vděčnej :-)!

Zdá se, že Tě to hodně baví. Jsou ale i chvíle, kdybys s tím nejradši praštil?
Určitě, každou chvilku bych s něčím praštil :-)! Mě to baví kvůli těm prckům, který každej tejden dvakrát, tento rok vlastně třikrát týdně vidíš. Mám rád rachot v kabině a ten umíme! Jinak jsou to fakt hrozně hodný děti, musím je pochválit. V šatně zdravěj, neřvou, choděj v čas, neodmlouvaj a se zájmem naslouchají co jim říkáme... Ahóój, zdravím rodiče :-)!

Věnuješ se nejmenším dětem, co Tě na práci s nimi nejvíce naplňuje?

Co mě nejvíce naplňuje? Když vidím pokroky jaký špunti dělaj. Vidíš šestiletý dítě, který v přípravce brečelo a hledalo furt maminku a najednou je z něj desetiletej avenger, kterej už dokáže dát sem tam přihrávku, přemýšlet, ve v hodnou chvíli nějak vhodně reagovat a hrát pro tým. Samo, že je to zatím vše v "úvozovkách" a legrace, ale líbí se mi, když začínají získávat tyto návyky a snaží se napodobovat své sportovní vzory. Možná je potřeba to mírně brzdit, aby jejich tělesný vývoj šel ruku v ruce s pohybovou koordinací sportovce. Osobně si však myslím, že ne moc a beru spíš za svůj názor Bukačův, ač pro některé tímto mohu padnout v nelibost. "Neberte jim při tréninku hokejky, berete jim tím nadšení"! Je to vlastně jen jinej klacek, kterým se chtějí ohánět! No a to jejich nadšení je i odpověď na tvou otázku. To mě na tom naplňuje.

Jak vnímáš vývoj florbalu v České Lípě? Jsou tu adekvátní podmínky?
Myslím, že pořád je co zlepšovat, ale českolipský florbal určitě urazil za ty roky co zde je velkej kus cesty. Jde li o podmínky? Pořád to není profi sport, takže nějaké ty menší mouchy se tomu určitě dají odpustit. Určitě nemám potřebu někde veřejně ventilovat spokojenost, či nespokojenost s děním v klubu, což mne nedávno od hráče v nějakém rozhovoru i překvapilo. Nechal bych to na vedení, kterým směrem napřáhne a kam to poletí :-). Z pohledů mládeže? Chybí haly a prostory, což na druhou stranu zase vypovídá o tom, že je zde plno dětí, které chtějí florbal hrát a město reprezentovat. Co na to radnice :-):-)? No a samo chybí i erudovaní trenéři pro nejmenší, ale to není jen tady a ve florbale! Proto teď ostatně děláš rozvor se mnou a ne někým jiným :-):-)!

Čemu se věnuješ (jaké profesi) v soukromém životě?
Jaké profesi? Pracuji jako Vedoucí skladu v jednom z českolipských výrobních závodů IMG AUTOMOTIVE s.r.o.. V minulosti jinde jako referent dopravy, obchodní referent.... ale, tohle je vlastně "rozhovor", ne "pohovor", co:-)?  V soukromém životě mimo docházky na tréninky Avengerů (a že jich u Marvelů nemaj málo :-)) se samozřejmě věnuji rodině a svému vlastnímu Avengerovi, popř. vlastním sportovním aktivitám, které jsou vlastně už jen kondiční běh (nevím proč je to čím dál tím horší, sakra :-)!) Nebo, třeba návštěvám hokejových zápasů naší Tipsport extraligy. Jsme holt trochu Sparťani, ale to asi o mě už věděj :-)! Ať už v Bolce, Liberci, nebo v O2 aréně nesmíme na důležitých zápasech nikdy chybět :-).

Čeho bys chtěl jako trenér dosáhnout?
Já za sebou nemám žádnou florbalovou kariéru, to se o mě ví. Stejně tak jako, že Pavel Kuka není žádným sběratelem ligových titulů:-)! Jako trenér bych chtěl jednou vidět jak tihle špunti válej Superligu, nebo něco, co se bude jmenovat jinak, ale bude to taky super, protože oni super jsou :-)!

Jak prožíváš (případně jak prožívá celý tým) současnou pandemii?
No, dobrá otázka. Snažím se tomu nepropadat, ale myslím, že to asi teď každej. Průšvih je, že to je něco úplně novýho a nikdo takovej "režim" nepamatuje, přičemž jen těžko dokážeme odhadnout, kdy to bude mít konec. Bohužel mimo starší lidi se to dost dotýká i těch dětí, který teď musej bejt doma. Myslím, že už teď se některým po škole a florbalu docela stýská. Doufejme, že to bude brzy pryč a za náma ! Pokud jde o tým? "Spolu jsme silní a porazíme TO"!


Vikisimon@seznam.cz

24. 3. 2020 14:24 (před 5 dny)


komu