Svěřenci kouče Davida Derky úterní pohárový souboj zvládli i bez řady opor. Šanci dostali junioři i členové širšího kádru. Přesto první třetinu zvládli Kanonýři dobře. Brankáře Jukla dokázal překonat v šesté minutě Janda a stal se jediným střelcem úvodní dvacetiminutovky.

Právě Jandovo vyloučení ve druhé třetině však nastartovalo do té doby tiše běžící českolipské motory. Přesilovku okamžitě využil Kopič a za necelou minutu obrátil skóre nejlepší superligový střelec Peška. Od té doby bylo jasné, že si Českolipští postup vzít nenechají. K velmi dobrému výkonu se postupně rozehrál produktivní obránce Štěrba, který dalšími dvěma zásahy dal České Lípě po čtyřiceti minutách hry pohodový náskok 4:1.

Ve třetí třetině se pak už řešila pouze výše skóre. Pekárek po souhře mladíků zvyšoval na 5:1, pak ale přišel také druhý střelecký moment domácích, za něž se prosadil Spurný. V padesáté minutě se však povedlo zkompletovat hattrick Štěrbovi a další dva zásahy ještě přidali Tichý s Dzieržou. Pohodová výhra 8:2 tak dostala tým České Lípy do dalších pohárových bojů. V nich se Severočeši poměří s lepším z dvojice Pelhřimov – Bohemians. Osmifinále by se mělo hrát ve středu 23. listopadu.

Trenér David Derka (FBC 4CLEAN Česká Lípa):
 "Jsem rád, že jsme dokázali v klidu odehrát pohárový zápas, který je vždy v týdnu ošemetný. Zároveň jsme dali šanci hráčů, kteří toho tolik v posledních zápasech nenahráli nebo juniorům. První třetina sice byla vlažnější, ale od zhruba patnácté minuty jsme kontrolovali hru a došli k postupu do dalšího kola."

Kanonýři Kladno – FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:8 (1:0, 0:4, 1:4)
6. Janda, 46. Spurný – 24. Kopič, 25. Peška, 27., 30. a 50. Štěrba, 42. Pekárek, 54. Tichý, 59. Dzierža.
Rozhodčí: Cimrman, Gross. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Diváci: 72. Střely na branku: 27:34.

Sestava České Lípy: Jukl – Brodský, Štěrba, Jirsa, Drahoš, Peška, Tichý, Slaný, Kopič, Pekárek, Vavruška, Pokorný, Mlejnek, Dzierža, Staněk, Zátka, Vondráček.