Čtyřiadvacetiletý Netopilík byl loni jasnou jedničkou ústeckého týmu v první lize. V celé sezoně odchytal dohromady 32 zápasů a patřil k nejlepším brankářům druhé nejvyšší soutěže. „Marek přichází posílit českolipské brankoviště. Bude působit společně s Honzou Dvořákem a juniorským reprezentantem Danielem Juklem. Slibujeme si od něj zvýšení konkurence na tomto postu,“ uvedl klubový manažer Štěpán Slaný.

Velkými posilami jsou i Václav Vavruška s Janem Peškou. Prvně jmenovaný si angažmá v České Lípě vyzkoušel už během covidové sezony 2020/2021 a skvělými výkony tehdy pomohl vybojovat po slabším začátku desáté místo. Loni navíc nasbíral v první lize úctyhodných 42 bodů a dalších osm zaznamenal v play-off. Vavruška byl navíc už ve svém mladém věku zvolen v Ústí nad Labem do funkce kapitána, což hovoří o jeho vůdčích schopnostech.

„Vašek Vavruška je pro českolipské fanoušky známé jméno, neboť u nás během covidové výluky již půl sezony působil. Jedná se o dynamického a silového hráče, který se bude hodit do přímočarého stylu České Lípy. Vašek je vůdčí osobností, v posledních sezónách zastával v Ústí nad Labem funkci kapitána, a věřím, že tyto zkušenosti zúročí i v našem týmu,“ uvedl na jeho adresu Slaný.

Třetím do party je Jan Peška. Nejmladší z celé trojice nasbíral v základní části loňského ročníku první ligy celkem 59 bodů a v kanadském bodování soutěže obsadil páté místo. „U Honzy Pešky si naopak slibujeme více florbalovosti. Honza je technický a kreativní hráč. Ačkoliv se jedná o velmi mladého hráče, je již velmi slušně fyzicky připravený,“ ohodnotil jeho příchod Štěpán Slaný.

Českolipští tak po několika sezonách bez výrazného posilování kádru směřují svou pozornost především k postupnému omlazování sestavy. V Ústí nad Labem lovili i proto, že se týmu od sezony 2017/2018 nedaří vrátit zpět do Superligy. „Vstoupili jsme do kontaktu s několika hráči, kteří projevili zájem vyzkoušet superligovou atmosféru a obléknout českolipský dres. Z Ústí k nám přestupují tři mladí hráči, kteří nejenom zvýší konkurenci v hlavním týmu, ale také pomohou s postupnou generační obměnou kádru, neboť Česká Lípa patří tradičně k nejstarší týmům v celé soutěži,“ vysvětluje Slaný s tím, že všichni tři mají v novém působišti nachystaný tříletý kontrakt.

K bližší spolupráci s ústeckým týmem se tak Česká Lípa vrací už poněkolikáté v historii. Naposledy vyžila služeb florbalistů z krajského města sousedního regionu během covidové výluky, kdy její barvy oblékala z Ústí na střídavý start celá řada hráčů. Vzájemné propojení obou klubů se však line po velkou část jejich historie. „Celé řešení přestupů pro nás bylo velmi složité a citlivé, jelikož všichni tři byli zásadními oporami ústeckého klubu, se kterým nás pojí dlouhá historie a mnoho lidí z vedení "A" týmu či celého klubu několik sezon oblékalo ústecký dres. Jsme rádi, že jsme se s Ústím dokázali dojednat naprosto férově a kluci z Ústí neodcházejí ve špatném. Za to patří vedení tohoto klubu velký dík,“ uzavřel Slaný.

Už s novými posilami by se měli Českolipští představit v blížících se přátelských zápasech před novou sezonou a účinkovat by měli i v letní části Poháru českého florbalu. Rozpis zápasů brzy uveřejníme na našem webu.