Prague games 2021

Minulý týden se od středy 7.7 do soboty 10.7. tradičně konal turnaj Prague Games a náš klub tam zanechal svou stopu. Výprava čítající dohromady 10 členů z kategorie dorostenců a juniorů reprezentovalo klub v kategorii B18. Kromě našeho klubu byla základní skupina E složena také z týmů: Florbal Chomutov, FLORBAL CHODOV a také slovenského týmu Tsunami Záhorské Bystrice.

Kluci přijeli do hlavního města už v úterý, kdy se musel tým zaregistrovat. Po registraci se odpoledne všichni sešli na hotelu, který byl na kopci v části Prahy: Braník. Po ubytování a vybalení věcí se všichni společně vydali na týmovou večeři v centru Prahy.

Středa se nesla v duchu zápasů základních skupin. Naši hoši sehráli všechny zápasy skupiny v hale Jižní v pražské části Chodov. První zápas s Chomutovem začínal ve večerních hodinách, takže dopoledne s odpolednem bylo značně regenerační u hotelového bazénu.

Vstup do prvního zápasu byl už po 30 vteřinách 1:0 pro náš tým, kdy skóre otevřel Tonda Stárek. Hned minutu potom přidal druhý gól a zvýšil skóre na 2:0. Útočný florbal obou týmů byl beze změny stavu celých 6 minut. Po nich přidal svůj první gól turnaje Ondra Kopič. Soupeř stihl dát do konce poloviny 1 gól, který byl však oplacen gólem. Po 1. polovině byl stav 4:1 a Tonda Stárek se blýskl hattrickem. Po začátku 2. poloviny jsme zvýšili počet gólů na 5 po souhře Ládi Pekárka se Zdendou Petrákem. Ke konci zápasu soupeř stihl zdramatizovat konec a snížil stav na 2:5. Kluci tedy slavili první výhru turnaje a 3 body do tabulky.

Druhý středeční zápas odehráli se slovenským týmem Záhorskou Bystricí. Až po 10 minutách první poloviny se prosadil Ondra Kopič. Ačkoli kluci vedli 1:0 značně defenzivní styl hry slovenského týmu klukům nesvědčil a soupeř srovnal stav na 1:1. V druhé polovině se slovenskému celku podařilo dvakrát skórovat. Tonda Stárek sice snížil stav na 2:3 ale to bohužel nestačilo. Po prvním hracím dni měli po jedné výhře a jedné prohře.

Ve čtvrtek po snídani se hoši vydali na poslední zápas skupiny s favoritem Chodovem. Začátek zápasu se opět povedl a po 25 vteřinách se po asistenci Ládi Pekárka prosadil Ondra Kopič. Za necelých 5 minut tato dvojice opět udeřila a náhle byl stav 2:0. Favorit na to odpověděl gólem, avšak náš tým také a Honzik Zátka dal svůj první gól na turnaji. Chodov se sice prosadil ještě dvakrát, ale díky dobré obranné hře celého týmu více gólů nedal. Ke konci zápasu se ještě prosadil Láďa Pekárek a Tonda Stárek. Kluci tak porazili favorita skupiny 5:3 a vychutnali si 2. místo v tabulce.

Díky 2. místu ve skupině si kluci ještě ve čtvrtek zahráli play-off na UNYP aréně Podvinném Mlýnu se Snipers Třebíč. Se soupeřem ze západní Moravy si kluci poradili vysokou výhrou 9:0. Poprvé na turnaji se prosadil Berta Kouba a Ondra Hudík. Na hřišti byla opět nejvíce vidět trojice Pekárek-Kopič-Stárek, která dohromady vstřelila 6 gólů.

Pátek byl ve znamení play-off a brzy ráno kluci jeli na halu Řepy. Soupeřem jim byli Kanonýři Kladno. První gól však vstřelil Kopič po souhře se Stárkem a kluci šli do vedení. Za 18 vteřin Kladno srovnalo na 1:1. V 10. minutě poslal kluky opět do vedení Pekárek po asistenci Stárka. Kanonýři do konce zápasu stihli vyrovnat. Šlo se tedy do nájezdů. Dramatické nájezdy dopadly lépe pro soupeře z Kladna a kluci se s turnajem bohužel loučili prohrou 2:3 po nájezdech.

V rámci stmelení týmu do budoucích zápasů kluci využili volné odpoledne pomocí laser game a večer společnou večeří následovanou kinem. Celý turnaj doprovázel mini turnaj ve hře FIFA, který kluci hráli ve volných chvílích na hotelu.

Všem klukům děkujeme za reprezentaci klubu na hřišti i mimo něj.

Děkujeme také panu Brodskému a paní Lapáčkové za odvoz věcí do Prahy i z Prahy.