Chodov obsadil v loňské sezoně celkem šesté místo, když po poměrně vyrovnaných duelech nezvládl sérii s Vítkovicemi, s nimiž prohrál 1:4 na zápasy. Start do nového ročníku ovšem zastihl výběr kouče Davida Podhráského v ne úplně optimální kondici. Po přesvědčivé porážce ve Vítkovicích nezabodoval celek z Jižního Města ani v domácí bitvě proti Black Angels a na půdě Tatranu Střešovice nevstřelil při porážce 0:5 ani gól. Přesto však Českou Lípu rozhodně nečeká jednoduchý soupeř.

V kádru Chodova došlo během letní přestávky k výrazným obměnám. Do zahraničí se přemístil například produktivní Petr Majer, na hostování do jiných pražských celků pak odešli Ondřej Plíhal nebo Michal Strnad. Zůstala však zkušená osa týmu okolo Toma Ondruška či Marka Vávry, tým pak doplnil mladý slovenský hráč Šimon Šmajda. Další hráči pak zamířili do kádru tradičního aspiranta předních pozic v rámci intenzivní spolupráce s kunratickým Startem.

Bilance vzájemných zápasů mezi Českou Lípou a Chodovem je nakloněna přece jenom na stranu Pražanů, kteří z deseti soubojů dokázali uspět celkem v sedmi případech, Českolipští florbalisté dosud vyhráli jen třikrát. Hned dvakrát si přitom dokázali odvézt body při posledních dvou návštěvách Jižního Města. Letos v lednu zde zvítězili 7:6 po samostatných nájezdech a v prosinci 2020 tu vyhráli za tři body 9:8.

Česká Lípa letos střídá po dobré přípravě lepší výkony s horšími. Úvodní impozantní výhru v Ostravě 11:3 vystřídalo zklamání z nepovedeného souboje proti Královským Vinohradům, který domácí florbalisté zvládli po výsledku 8:6. Na závěr venkovního trojboje pak svěřenci kouče Davida Derky padli v Mladé Boleslavi po výsledku 6:10, byť s nejlepším českým klubem posledních let hráli více než 50 minut reálně o bodový zisk.

Tým se zatím může bodově opřít o výkony produktivního obránce Milana Tichého, který si ve třech zápasech připsal už devět bodů za čtyři góly a pět asistencí. Na sedmi bodech je nová posila Jan Peška, šest kanadských bodů zatím připisuje v minulých letech nejproduktivnější českolipský hráč Radek Krajcigr. „Na zápas v českolipské hale se těším. Oproti minulým letům na zimním stadionu bude zápas daleko příjemnější. Hrát se bude v teple a na dobrém povrchu,“ zmínil před utkáním právě lídr produktivity českolipského týmu Tichý.

Utkání proti Florbalu Chodov začíná v Městské sportovní hale v České Lípě v 16:45 a jste na něj srdečně zváni. Vzhledem k omezené kapacitě haly zvažte svůj příchod několik desítek minut před startem utkání. Připraveny pro vás budou i soutěže o věcné ceny.