Do utkání s Ostravou vstoupili Severočeši bázlivě. Směrem dopředu byli nebezpeční jen minimálně, zatímco soupeř své výpady trestal nekompromisně. Během úvodní dvacetiminutovky prolétly za Dvořáka rány Pobořila a Němce a okamžitě začalo být jasné, že to Severočeši budou mít velmi obtížné.

Obrázek hry se nijak dramaticky nezměnil ani ve druhé třetině. Domácí tým sice začal být aktivnější a odvážnější, ale Binder ojedinělé šance pochytal. Naopak po skvěle sehraném přečíslení skóroval do prázdné branky Pešat. Jeho akce s Pobořilem se staly hlavním hnacím motorem Ostravy v cestě za tříbodovým ziskem. Zmar v koncovce na straně České Lípy naopak pokračoval dál. Na 5:0 pro hosty zvyšoval svým druhým zásahem Lukáš Pešat po akci svého věrného parťáka Pobořila.

Až poté se Severočeši přece jenom rozjeli. Naději dali v rychlém sledu z podobných pozic Krajcigr s Peškou a stav 2:5 ještě dával před třetí třetinou naději. Jenže domácí ve snaze vylepšit si odchod do šaten propadli v zadních řadách, čehož nekompromisně využil Pešat po asistence s Pobořilem. Pro oba hráče to byl již pátý kanadský bod v zápase.

Ve třetí třetině však Česká Lípa dokázala zabojovat. Svého soupeře držela v obrovských kleštích, ale z velké snahy pramenil jen kontaktní gól Tichého z trestného střílení. Českolipští podobně jako v předchozích zápasech doplatili na mizernou koncovku a další míček za Binderova záda nedostali ani z těch nejvyloženějších šancí.

Čas postupně ubýval a bylo jasné, že se účast v play-off konat nebude ani letos. V zoufalé závěrečné hře bez brankáře se navíc prosadil i třetí člen elitní ostravské formace Šulc a pečetil výhru hostů na konečných 7:3.

Necelé čtyři stovky diváků, které vytvářely v hale výbornou atmosféru, tak po závěrečné siréně mohly smutnit. Česká Lípa si stejně jako loni zahraje o záchranu, kde vyzve poslední celek základní části z Karlových Varů. Začne se již tuto sobotu. Druhý domácí zápas série na čtyři vítězné zápasy se pak hraje v neděli.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Ostrava 3:7 (0:3, 2:3, 1:1)
38. Krajcigr, 39. Peška, 49. Tichý z TS – 5. a 14. Pobořil, 17. Němec, 24. 38. a 40. Pešat, 58. Šulc.
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Bez vyloučení. Střely na branku: 29:15. Diváci: 362.