Peška byl v loňské sezoně nejproduktivnějším hráčem České Lípy. V základní sezoně nasbíral dohromady 47 bodů za 31 branek a 16 asistencí a zejména ve spolupráci s Radkem Krajcigrem bodově držel Českou Lípu nad vodou. V úvodních měsících tohoto ročníku navíc dlouhou dobu vévodil produktivitě celé soutěže. Svými výkony si navíc vysloužil titul hráče měsíce září v celé soutěži. Ve Spartě bude působit pod trenérem Markem Vojtou, kterého dobře zná z Ústí nad Labem.

„Rád bych České Lípě poděkoval za celou sezonu, kterou jsem tu odehrál. Určitě jsem se tu florbalově posunul a také prožil spoustu zážitků na hřišti i mimo něj. Rozhodně nezapomenu na skvělé fanoušky, kteří nám každý zápas vháněli čerstvou krev do žil. Na to se nedá zapomenout. Děkuji také všem spoluhráčům a trenérům za cenné rady a pokyny, které mi v průběhu mého působení v České Lípě poskytli a věřím, že je v další florbalové kariéře náležitě zúročím. Na Českou Lípu budu vždy rád vzpomínat a jsem rád, že jsem zde hrál,“ uvedl perspektivní útočník Peška ve svém vyjádření.

Českolipští však také nezahálí a během příštích dnů se chystají oznámit nové tváře. Hrající manažer Štěpán Slaný k odchodu jednoho z klíčových hráčů uplynulé sezony uvedl. „Honzu Pešku jsme do České Lípy přivedli jako důležitý článek do nově budovaného týmu. Jeho potenciál a kreativita ho předurčoval k tomu, aby se stal již v průběhu premiérové superligové sezony jedním z lídrů týmu. I proto mě mrzí, že Honza nedodržel naši tříletou dohodu a nemyslím si, že současný přestup je pro jeho florbalový růst tím správným krokem. Vzhledem k jeho mládí by mu slušela minimálně ještě jedna potvrzovací sezona v dresu týmu, kde dostane velký herní prostor. To by Česká Lípa bezesporu byla. Honzovi každopádně budeme držet palce, dveře do České Lípy má na základě dohody obou týmů otevřeny,“ doplnil Slaný.

Peška přišel do České Lípy v létě roku 2022 společně s Václavem Vavruškou a Markem Netopilíkem. Klub mu v jeho další kariéře přeje hodně štěstí. O dalších příchodech a odchodech budeme na webových stránkách informovat v příštích dnech.