Klokani dosud v právě probíhajícím ročníku soutěže prohráli pouze dva zápasy a jsou reálně na úrovni druhých Vítkovic, neboť na ně ztrácí tři body a mají k dobru ještě jeden zápas. V letošním ročníku si navíc vyšlápli i na Mladou Boleslav, kterou na jejím hřišti porazili v rámci televizního utkání a padli pouze se Střešovicemi a Vítkovicemi. Mladý výběr impulzivního kouče Michala Jedličky tak potvrzuje předsezonní zvěsti o své dobré formě.

V kádru čtvrtečního soupeře České Lípy navíc najdeme i dva účastníky nedávného mistrovství světa. Vedle druhého nejproduktivnějšího útočníka celé soutěže je to také řízný bek Martin Kisugite. Forman dosud k deseti brankám přidal osmnáct asistencí a je suverénně nejlepším nahrávačem celé soutěže. V brance Bohemians dostávají šanci víceméně rovnoměrně Jakub Zavřel s Tomášem Hyršlem. O něco lepší čísla má přece jenom prvně jmenovaný gólman, který má úspěšnost zásahů necelých 73 procent.

Při pohledu na bilanci vzájemných zápasů je jasné, že Bohemians rozhodně nepatří k oblíbeným soupeřům České Lípy. Pouze proti zelenobílým Pražanům a Mladé Boleslavi dosud Česká Lípa neuhrála ve své superligové historii ani jeden bod. Asi nejblíže mu byla na podzim roku 2019, kdy však po velké bitvě padla na půdě soupeře. Oba celky se utkaly minulou středu, kdy v osmifinále poháru zvítězili favorizovaní hosté v České Lípě 10:6. 

Českolipští sice vstupují do souboje po sérii čtyř porážek se silnými soupeři, nicméně poslední výkon proti Střešovicím během utkání hraného ve Znojmě dává do dalších soubojů optimismus. Českolipské teď přitom čeká série domácích zápasů. Po čtvrteční bitvě s Bohemians přivítají už v neděli Otrokovice, další sobotu 10. prosince celek Královských Vinohrad a 15. 12. pak bitva s Mladou Boleslaví. Svěřenci trenéra Davida Derky budou v těchto duelech chtít navázat na povedenou první čtvrtinu sezony.

Úvodní prosincový duel startuje v českolipské hale už ve čtvrtek od 19:00 a rozhodovat ho budou pánové Tomáš Novák a Jiří Kropáček. Součástí programu pro diváky bude také možnost tipnout si přesný výsledek utkání. V jackpotu je po minulém utkání s Black Angels 820 korun.