Jinak ale bylo utkání nesmírně vyrovnané. Domácí potvrdili, že dokáží trápit i výkonnostně lepší mužstva a svým fyzickým florbalem znepříjemňovali České Lípě cestu k bodům. Na trefě Renčína v první třetině rychle odpověděl Kněžour, ale následně prošla za Dvořákova záda Hanákova teč. Hosté se nevzdali a během chvilky skóre otočili. Dva góly za 41 vteřin zaznamenali přesnou tečí Ekl a krátce po něm po pěkné kombinaci i Kněžour.

Ve druhé části hry se navíc ujala přesilovková střela Ekla a Česká Lípa poprvé v zápase vedla o dvě branky. Tento rozdíl vydržel i po další výměně názorů, když po Renčínově korekci zblízka mířil přesně Ekl. Přesto se ještě v této třetině Black Angels srovnali. Pícha bleskově snížil a po pohledné kombinaci zakončoval přes ležícího Dvořáka Jaroš. Hřebřina však krátce před odchodem do šaten opět přesným bekhendem vrátil náskok na stranu hostujícího mužstva.

Další srovnání zařídil Neklan brzy po příchodu z kabin, Karlova dorážka Štěrbovy střely ovšem rychle dostala skóre zpět na stranu Severočechů. Po chybě Slaného při rozehrávce nicméně Renčín na konci 48. minuty zápas opět vyrovnal, ale málokdo v hale tušil, že další góly nabídnou až samostatné nájezdy. Přitom se ještě před třetí sirénou regulérně trefil Ekl, ale rozhodčí jeho gól po vzájemné poradě odvolali. Nutno však přiznat, že domácí tým měl v závěru velký tlak a Dvořáka muselo v jedné situaci zachránit i břevno.

V prodloužení si oba týmy vyzkoušely hru ve čtyřech. Delší čas měla k dispozici Česká Lípa, ale dobrou minutu promarnila nahrávkami a střelecké pokusy v závěru nastaveného času už ke gólu nevedly. V nájezdech pak byli přesnější domácí, za které skórovali Hněvkovský a Boček, zatímco na druhé straně vyzrál na Körbera jen Jirsa. Po triumfu v Ostravě tak Česká Lípa vybojovala v Praze jen jediný bod, i tak ale přečká rok 2019 na osmém místě tabulky.

Black Angels – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:7 po sn (2:3, 3:3, 2:1 – 0:0)
Branky: 9., 29. a 48. Renčín, 15. Hanák, 31. Pícha, 38. Jaroš, 44. Neklan, rozh. Nájezd Boček – 18., 26. a 31. Ekl, 11. Kněžour, 19. Vlček, 40. Hřebřina, 46. Karel.
Rozhodčí:
Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:25. Diváci: 194.