O víkendu v Brně dokázali svěřenci trenéra Davida Derky vybojovat velmi důležitý venkovní bod. Sérii tak za optimální konstelace mohli ukončit už v neděli, ale branka Lukáše Vlacha necelé dvě minuty před koncem znamenala její návrat na sever Čech.

Nejlepšími střelci této bitvy jsou po víkendu s pěti brankami českolipský Dan Štěrba, který si navíc připsal hned tři rozhodující góly, a brněnský Lukáš Jalový, jehož dva zásahy v neděli znamenaly vítězství Hattricku v poměru 5:4. Zároveň Brňané ukončili v neděli osmizápasovou šňůru bez vítězství v soubojích s Českou Lípou.

Oba týmy mají po čtyřech odehraných duelech úspěšnost na přesilovkách pod 40%, přičemž Česká Lípa 37.50% (využila tři přesilovky z osmi), kdežto Hattrick Brno proměňuje v gól každou třetí početní převahu. V oslabení jsou na tom tedy logicky týmy velmi podobně s úspěšností pod 70%. Střeleckých pokusů v dosavadní sérii zatím zaznamenalo Brno o něco více, když na branku Jana Dvořáka vyslalo 92 ran, z nichž skórovalo dvacetkrát, zatímco České Lípě stačilo na 22 branek pouze 82 střel.

Lídrem kanadského bodování vzájemné série je aktuálně Milan Tichý, který ke třem brankám připojil rovněž pět asistencí. Po sedmi bodech mají v českolipském táboře rovněž Dan Štěrba a Radek Krajcigr. Na straně Hattricku je nejproduktivnější Tomáš Brom. Ke čtyřem brankám v sérii přidal ještě dvě asistence.

„Uvidíme, jak ten úterní zápas bude vypadat. Už do toho na obou stranách vstupuje celkem dost únavy. Je tam cestování, práce, škola, a to všechno se musí skloubit. Hattrick sice bude dlouho cestovat, ale zase se může déle koncentrovat jen na zápas. Uděláme však vše proto, abychom sérii doma přece jenom zakončili a rozloučili se s diváky vítězně,“ uvedl českolipský kouč David Derka.

Úterní zápas v českolipské sportovní hale začíná od 20:30 a vstupné na něj je tradičně zdarma a vzhledem k současným opatřením prakticky bez omezení. Přijďte podpořit Českou Lípu v cestě za zachováním superligové příslušnosti i pro další ročník!