Hosty tak mohou mrzet zejména některé nevyužité šance zkraje zápasu. Tu největší neproměnil Vavruška, naopak na druhé straně zakončil rychlý protiútok Lebeda. Stejný hráč navíc zvýšil náskok Karlových Varů o necelých sedm minut později a nastartoval se k jednomu ze svých nejlepších výkonů.

Českolipským nepomohla ani vcelku brzká kontaktní přesilovková trefa, kterou obstaral svou typickou ranou z dálky Milan Tichý. Za pouhých jednadvacet vteřin totiž zakončil výpad od nitra českolipské defenzivy Lebeda a za jedenáct minut zkompletoval svůj hattrick.

Zatímco hosté svou přesilovou hru využili, domácí s nimi ve čtvrtečním utkání nakládali ledabyle. První nezužitkovali a ve druhé dokonce sami inkasovali. Rychlý výpad do nitra českolipské obrany zakončil Radek Krajcigr po přihrávce od Tichého a zajistil snížení České Lípy na 2:3.

Následně se dokonce Severočeši radovali i z vyrovnání. Peška sice dostal míček do branky, ale rozhodčí po vzájemné a poté i obrazové konzultaci nakonec rozpažili a vlili tak Hurikánům opět čerstvou krev do žil. Svůj střelecký apetit tohoto týdne opět projevil Jan Zavadil, jehož přesná rána zaplula za Dvořákova záda.

Českolipští přesto dostali na přelomu druhé a třetí třetiny šanci s výsledkem utkání pohnout. V rychlém sledu šli na trestnou lavici Strachota a Zeman, ale přesilovka 5 na 3 svěřencům kouče Davida Derky nevyšla. V největší šanci pálil Krajcigr mimo tři tyče. Krátce po návratu obou vyloučených hráčů navíc přišel pátý direkt. Volný míček trefil na středu Tyl tak přesně, že Dvořák neměl šanci.

Hosté se následně vrhli do náporu na útočné polovině a po sérii neproměněných šancí se přece jenom prosadil Pekárek. Českolipským však gól na 3:5 moc nepomohl. Do dalších možností se přes dobře bránící val domácích neprosazovali, spíše naopak mohli inkasovat, nicméně ani jeden z velmi nadějných brejků Západočeši nedotáhli.

I tak se ale v Karlových Varech mohla po závěrečné siréně slavit zasloužená výhra domácích 5:3, která znamená nutnost odehrání sedmého zápasu. Okamžik pravdy se uskuteční v sobotu od 19:00 v České Lípě a k jeho sledování jste pochopitelně srdečně zváni.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
6., 12. a 17. Lebeda, 37. Zavadil, 45. Tyl – 17. Tichý, 29. Krajcigr, 52. Pekárek.
Rozhodčí: Monzer, Procházka. Vyloučení: 3:5, navíc Tichý osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 24:25. Diváci: 255. Stav série: 3:3.