Západočeši si určitě svůj vstup mezi tuzemskou klubovou elitu představovali jinak. Začali sice vítězstvím 4:3 nad Pardubicemi, od té doby však na další tříbodový zisk čekají marně. Ve zbytku soutěže přitom získali už jen dva body. Doma právě s Českou Lípou a na půdě Sokola Královské Vinohrady. Ambiciózní nováček se tak s nejvyšší možnou pravděpodobností může chystat na souboje v play-down. Po bodech nicméně Karlovarští sahali v posledním utkání loňského roku, s otrokovickými Pantery však po velké bitvě padli 3:4.

Karlovy Vary v letošní sezoně marně hledají bodového tahouna. Michalové Klápa se Strachotou mají aktuálně bilanci 10+7 a patří jim pozice až ve druhé polovině elitní stovky kanadského bodování soutěže. V týmu navíc už dál nepůsobí dva hráči, kteří tu byli na hostování z Tatranu Střešovice. Lukáš Macháček a Filip Eliáš tak Západočechům v dalších bitvách nepomohou.

První říjnové vzájemné utkání na půdě Karlových Varů nabídlo velký boj a florbal nevalné kvality, v němž nakonec měli v prodloužení o něco více štěstí Českolipští, kteří zásluhou Dana Štěrby zvítězili 5:4 po prodloužení. Hattrickem se v tomto utkání blýskl nejlepší střelec České Lípy Jan Peška.

Severočeši sice rozjeli letošní sezonu výtečně, po mistrovství světa ovšem zabředli do výkonnostní i výsledkové krize. Z devíti zápasů po světovém šampionátu totiž bodovali pouze v jediném, když vydřeli výhru 5:4 nad Sokolem Královské Vinohrady. Za ztráty se rozhodně dají označit domácí porážky s Black Angels či Otrokovicemi. Poslední souboj roku na Spartě sice přinesl sympatický výkon České Lípy, zároveň ale také porážku 3:8.

Důležité utkání pro další vývoj sezony budou rozhodovat Přemysl Bališ a Peter Varga, součástí zápasového programu budou také přestávkové soutěže případně tradiční tipovací soutěž s názvem Českolipská trefa, ve které můžete vyhrát zajímavý finanční obnos. Utkání startuje v českolipské sportovní hale od 19:00.