Přesto poslední výsledky dvojnásobného mistra Superligy z Prahy příliš povzbuzující nejsou. Po vyřazení z poháru od Mladé Boleslavi (3:7) totiž zachránil Chodov alespoň bod v Liberci jen díky strhujícímu finiši a následně svěřenci Davida Podhráského prohráli doma s Vítkovicemi 1:3.

Zatímco doma Chodov okusil hořkost porážky v probíhající sezoně pouze jednou, venku to v podání pražského celku taková sláva není. Z devíti zápasů vyhrál na půdě soupeřů jen pětkrát, díky čemuž se mu vzdálila ztráta na vedoucí Mladou Boleslav již na třináct bodů a aktuálně to vypadá především na reálný souboj o třetí místo. Nejproduktivnějším hráčem sobotního soupeře České Lípy je Marek Vávra s bilancí 23+20.

S Českou Lípou se už v tomto ročníku utkal Chodov dvakrát na domácí půdě. V rámci Superligy zde Severočeši senzačně sahali drtivou většinu zápasu po bodu, domácí však o svém vítězství rozhodli necelé čtyři minuty před koncem a nakonec slavili výhru 5:3. V poháru se pak podobný průběh opakoval. Tři chodovské direkty v závěrečných minutách rozhodly o výhře Pražanů 8:5.

Svěřenci trenérky Lenky Bartošové mají za sebou šňůru venkovních zápasů. Svou tristní bilanci na palubovkách soupeřů si trochu vylepšili před Vánoci, kdy přivezli čtyři body z duelů proti Ostravě a Black Angels. Díky tomu se v tabulce posunuli na osmé místo zajišťující účast v play-off, jeho uhájení však vzhledem k nelehkému losu bude těžkým oříškem.

Českolipští se totiž v sedmi zbývajících utkáních základní části pětkrát představí proti týmům z elitní šestky a další těžké souboje je čekají s Hattrickem Brno i Královskými Vinohrady. V lednu odehrají dva těžké duely. Kromě bitvy s Chodovem pak následuje o dva týdny později i souboj na palubovce suverénní Mladé Boleslavi.

Tým už doplnil obránce Tomáš Novák, který si svou premiéru v novém dresu odbyl v prosinci během zápasů s Ostravou a Black Angels. „Domácí fanoušci vytváří skvělé peklo. Bylo super sledovat, kolik jich dojelo už do Prahy na zápas s Black Angels. Nemohu se dočkat prvního domácího zápasu v nových barvách,“ řekl bek z Mladé Boleslavi před startem duelu.

Trenérka Lenka Bartošová věří, že Česká Lípa podobně jako před rokem Chodov překvapí. "Zápas s Chodovem bude hodně těžký i přesto, že jejich aktuální forma není nějak velká. O to více si pak budou chtít spravit chuť u nás. My ale zase hrajeme na domácí půdě před top fanoušky a budeme se chtít předvést. Zápas bude tvrdý a zajímavý. Věřím, že hala bude v sobotní podvečer opět plná," prohlásila před utkáním Bartošová.

Zápas začíná v českolipské sportovní hale v sobotu 4. ledna od 19:00 a na dlouhou dobu to bude opět poslední domácí střetnutí. K tomu dalšímu totiž Česká Lípa nastoupí až 16. února, kdy bude hostit Bohemians. Vstupné je tradičně zdarma.