Po vítězství nad Libercem už mohli Českolipští převážně sledovat, jak se vyvíjí situace u jejich dvou nejbližších soupeřů – Pardubic a Hattricku Brno. Hattrick se o šanci bojovat o nejlepší desítku připravil těsnou domácí porážkou proti Bohemians, Pardubice zase po očekávaných vysokých porážkách na Chodovu a na Tatranu.

Přesto má ještě Hattrick nepochybně o co hrát. Bojuje totiž o to, aby skončil v tabulce po základní části na jedenáctém místě a tím pádem si v sérii play-down zajistil za soupeře otrokovické Pantery, nikoliv už jisté třinácté Královské Vinohrady. Aktuálně má Hattrick Brno ztrátu jednoho bodu na Pardubice, které čeká o víkendu poslední zápas s Black Angels.

Hattrick v kalendářním roce 2021 zvítězil pouze jedinkrát, když šokujícím obratem v závěrečné třetině obral o body Liberec. Pak ještě zaznamenal čtyři body za remízy po šedesáti minutách (mimo jiné také proti České Lípě), pokaždé však prohrál po prodloužení či samostatných nájezdech. Nejlepším střelcem našeho nedělního soupeře je v této sezoně Luděk Ondráček, který zároveň s bilancí 18+12 vévodí klubové produktivitě.

Českolipští letos určitě nezískají takový zisk jako loni. V minulé sezoně však osmadvacet bodů nestačilo ani na přímou záchranu. O čtyři body méně (tedy to, co má Česká Lípa na svém kontě nyní) pak Severočeši získali ještě ve své debutové sezoně 2017/2018 a brali za to konečné 10. místo. Právě to je maximem i v letošní sezoně, neboť k devátému Liberci a osmým Black Angels to už mají modrobílí daleko.

Závěrečný zápas tak může být zajímavý třeba i pro Radka Krajcigra. Ten je zatím se 33 vstřelenými brankami čtvrtým nejlepším střelcem soutěže, na vedoucí muže této statistiky Adama Delonga a Jana Bínu přitom ztrácí jen tři přesné zásahy. V celkovém bodování pak patří Krajcigrovi páté místo šest bodů od vedoucího Filipa Langera ze Střešovic.

Závěrečný zápas covidové sezony 2020/2021 začne v neděli 7. března od 17:00 a sledovat ho budete moci na níže přiložených odkazech.