V brance domácích se premiérově objevil český juniorský reprezentant Daniel Jukl, který však inkasoval již po 22 vteřinách z hole Petra Majera. Slabý start České Lípy do utkání pak stvrdil na začátku třetí minuty Jiří Bauer, který nachytal domácího gólmana ranou na bližší tyč. Pak se sice Severočeši zvedli a v přesilovce zle zatápěli Hodíkově brance, i tak ale odcházeli do kabin se špatnou náladou. Chyby v rozehrávce Slaného a Mlejnka potrestali v samotném závěru Pražané třemi góly a zvýšili svůj náskok na hrozivých 5:0.

Do hry se svěřenci Davida Derky dostali až zásluhou několika ubráněných oslabení. Šestý gól Chodova sice zaznamenal Petr Majer, ale pak se ke slovu dostali i hostitelé. Výborně hrající Slaný snížil okamžitě po návratu z trestné lavice a v gól vyústila i kombinace mezi Karlem a zakončujícím Vlčkem. Po druhé třetině však Česká Lípa stále prohrávala 2:6 a body byly daleko.

Ještě více je oddálil brzy po příchodu z kabin pohotovou ranou Marek Vávra, nicméně další rychlé góly Slaného a Kopiče během sedmi vteřin dostali Českolipské už na dostřel tří branek. Nicméně Chodov zvládal závěr třetí třetiny zkušeně. Přesilovku navíc využil Ondrušek a zase vrátil Chodovu luxusní náskok. V gólových dostizích třetí třetiny se však trefovali i domácí. Trefil se i navrátilec do domácí sestavy Kadlec, nejveseleji pak bylo po dalších trefách Kopiče a Slaného, kdy se Derkův výběr přiblížil už jen na rozdíl dvou branek.

Více ale dvojnásobný český šampion už nepovolil. Několik velkých šancí hostů ještě zlikvidoval Ponomarev, než se přece jen prosadil Eremiáš a desátým gólem definitivně českolipský nápor utnul. K další dramatizaci pak nevedla ani hra bez brankáře, kdy se naopak do opuštěné branky trefili Vošta s Majerem.

Špatná první třetina tedy sebrala České Lípě šanci na body. Vzhledem k výhře Pardubic nad Ostravou se navíc propadla na předposlední místo tabulky. V dalším utkání pak na domácí půdě přivítá ve čtvrtek 28. října celek Black Angels, ještě předtím se představí na hřišti mistrovské Mladé Boleslavi.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Fat Pipe Florbal Chodov 7:12 (0:5, 2:1, 5:5)
Branky: 33., 47. a 57. Slaný, 40. Vlček, 44. a 51. Kopič, 46. Kadlec – 1., 20. a 25. a 59. Majer, 3. Bauer, 17. Dufek, 20. Balatka, 21. Vávra, 46. Ondrušek, 50. a 58. Eremiáš, 59. Vošta.
Rozhodčí: Varga a Bališ. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:48. Diváci: 207.