Na rozdíl od druhého a třetího zápasu tentokrát Českolipským vůbec nevyšla první třetina. Hattrick se na úvodní minuty duelu výborně připravil a dokázal svůj tlak přetavit ve vedení 2:0, které zařídili Slezák s Jalovým. Když se pak druhý jmenovaný hráč prosadil i krátce před polovinou utkání směřoval Hattrick jednoznačně za prvním bodem v sérii.

Ve druhé půlce se ale hosté přece jenom probudili. Zadovku Jirsy pohotově usměrnil za záda domácího brankáře Ekl a snížil na 1:3. Pak se sice České Lípě moc nepovedla přesilovka při vyloučení Hronka, nicméně snížení se výběr trenéra Davida Derky přece jenom ještě před druhou sirénou dočkal. Rychlé přečíslení zakončil po křížné přihrávce Staňka zakončil Dzierža a už to bylo jen o gól.

V rušné třetí třetině se tradičně děly věci. Trestné střílení nejprve s přehledem proměnil Tichý, ale hned za devatenáct vteřin se z předbrankového prostoru prosadil Hronek a vrátil Hattricku náskok. Kuriózní situace pak nastala v 53. minutě. Krajcigr při výhodě poslal míček na vlastní branku, kde ho ale nikdo z jeho spoluhráčů nezastavil a ten tak skončil v síti. Rozhodčí však po krátké poradě brněnský gól neuznali a Lípa hrála přesilovku.

Tu nakonec pohotovou dorážkou ze středu využil právě Krajcigr a hosté podruhé v zápase dorovnali soupeřův náskok. V závěrečných minutách se tudíž hrálo o hodně. Štěstí se nakonec tentokrát usmálo na Brňany, kteří rozhodli 159 sekund před koncem. Hronkovu střelu doklepl přes Tichého za Dvořákova záda Vlach a zaznamenal rozhodující gól. V závěrečných vteřinách pak ještě mohl ze standardky vyrovnat Kopič, ale z ideální pozice namířil Štěrbovu přihrávku jen do břevna.

Hattrick Brno tedy ve vzájemných zápasech ukončil českolipskou sérii osmi výher v řadě a zkorigoval skóre na 1:3. Pátý duel se odehraje v úterý 8. března v České Lípě od 20:30 a na zápas jste srdečně zváni.

„Věděli jsme, že by bylo velmi dobré dát první gól a udržet je v tom, aby hráli trochu jinak, což se nám moc nepovedlo. První třetina nabourala naše nastavení. Celkově jsme chtěli méně než soupeř. Ten se dostal do vedení a nám se ho v první třetině nepovedlo dostat do nepohody. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a je jenom škoda, že jsme to nedotáhli do prodloužení, protože průběh na to byl. Myslím si ale, že rozhodla první třetina, kdy do toho šli domácí více koncentrovaněji a my na tom byli trochu hůře,“ hodnotil utkání kouč České Lípy David Derka.

hattrick-brno.cz

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
10. Slezák, 13. a 30. Jalový, 48. Hronek, 59. Vlach – 33. Ekl, 37. Dzierža, 47. Tichý, 54. Krajcigr.
Rozhodčí: P. Števček, R. Števček. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:21. Diváci: 191. Stav série: 1:3.

Sestava České Lípy: Dvořák – Tichý, Mlejnek, Kadlec, Slaný, Štěrba, Krajcigr, Kopič, Ekl, Jirsa, Kouba, Karel, Staněk, Dzierža, Brodský.