Herně to však byl zápas průměrné úrovně. Oba týmy kupily nepřesnosti a moc oku lahodících kombinací k vidění nebylo. Východočeši se během úvodních čtyřiceti minut také třikrát dostali do vedení. Na trefu Teichmana ale krásnou ranou pod břevno odpověděl Kněžour, Pakosta však do konce první části hry vrátil Sokolům vedení.

Česká Lípa ale udeřila hned po návratu z kabin. S trochou štěstí se z prostoru brankoviště prosadil Ekl a vyrovnal. Ani teď ale uklidnění na domácí hole nepřišlo a Pardubice naopak v dlouhých pasážích zaměstnávaly Ponomareva. Svůj třetí a zároveň poslední gól v utkání trefily prostřednictvím Savického, který se zase nejlépe zorientoval před brankou a dal Sokolům potřetí náskok. Ten ovšem vymazal využitou přesilovkou Slaný.

Právě přesilové hry nakonec dotlačily Českou Lípu k veledůležitému vítězství. Tu další na začátku třetí třetiny totiž opět po přihrávce Tichého zužitkoval Slaný a domácí poprvé vedli. Díky výbornému výkonu Ponomareva svůj náskok hájili a po trefě Jansy osm a půl minuty před koncem měli k dispozici už dvoubrankový náskok.

Přesně tady se odpor Pardubic definitivně zlomil. Severočeši pak přidávali jeden gól za druhým. Od levého mantinelu se prosadil tečovanou střelou Tichý, pak zase hezkou bekhendovou dorážkou Dzierža. Českolipští nakonec nebyli daleko od desítky. Kněžour při hostující power-play trefil opuštěnou klec a Ekl pak čtyři vteřiny před koncem v rychlém úniku nadvakrát překonal Haleše. Výborná třetí třetina tak ukončila sérii porážek, pro větší klid je však potřeba zvítězit také v nedělním duelu na půdě Liberce.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokoli Pardubice 9:3 (1:2, 2:1, 6:0)
Branky: 12. a 58. Kněžour, 21. a 60. Ekl, 40. a 48. Slaný, 52. Jansa, 53. Tichý, 55. Dzierža – 3. Teichmann, 16. Pakosta, 37. Savický.
Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 260. Střely na branku: 25:17.