Na první třetinu by přitom Českolipští nejraději co nejrychleji zapomněli. Vyjma úvodních minut utkání byli ve všech soubojích pozdě, kupili nevynucené chyby a působili celkově mdlým dojmem. Liberečtí navíc dokázali každé zaváhání nekompromisně potrestat.

Gólový účet zápasu načal Mádlo, načež zakončil rychlý brejk také Stránský. Když se navíc dokázali prosadit i důrazní Baudisch s Balatkou, začalo to vypadat na nepříjemný debakl. Po oddechovém čase se však trefil Vavruška a libereckou smršť přibrzdil. Každopádně další chybnou rozehrávku ještě před koncem první dvacetiminutovky přetavil v gól Wiener a hosté, kteří do utkání nastupovali po sérii nepříjemných porážek, stále drželi vedení o čtyři branky.

Do druhé části hry však nastoupili domácí jako vyměnění. Impuls k honbě za vyrovnáním jim dal Peška, který dokončil přečíslení s Vavruškou. Rychlé góly navíc po bleskových akcích přidali i Pekárek a Krajcigr, během necelých pěti minut druhé části hry tak zase bylo o co hrát. V polovině utkání však mohlo být zase vše jinak. Ve stejný čas se nechali vyloučit Tichý s Vavruškou a Liberec mohl ve dvouminutové přesilovce pět na tři opět odskočit. Nakonec ale hosté vytěžili z této obrovské šance pouze jeden gól, když se trefil přesnou ranou do odkryté branky Wiener.

Jinak ale patřila palubovka i nadále domácím. Ještě do přestávky natáhl ke střele z půlky Slaný a jeho ránu zastavila až síť. V posledních minutách pak nemožné spálili Vavruška s Peškou, ale stav 5:6 byl vzhledem k dalšímu průběhu utkání pořád nadějný.

Tím spíše, že brzy po návratu z kabin se prosadil sklepnutím Štěrbovy nabídky pohotový Krajcigr. Česká Lípa soupeře přehrávala i nadále, ale do vedení se opět dostal Liberec. Vyhozený míček doběhl na útočné polovině Stránský a neskutečným bekhendem pověsil míček mimo dosah Dvořáka.

Ani tento moment však Českou Lípu nezlomil. V přesilovce nejprve tečoval Vavruškovu střelu těsně před brankovištěm stojící Krajcigr, načež sám Vavruška svým pátým kanadským bodem dovršil po výborné individuální akci velký obrat a domácí poprvé v utkání vedli. V závěru sice Liberec přitlačil, v power play byl několikrát blízko ke skórování, ale hubený náskok modrobílých vydržel až do konce. Výhra 8:7 znamená posun na osmou příčku tabulky, kterou budou hájit svěřenci kouče Davida Derky ve středečním školním zápase v Pardubicích.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Liberec 8:7 (1:5, 4:1, 3:1)
14. a 55. Vavruška, 21. Peška, 22. Pekárek, 25., 42. a 52. Krajcigr, 34. Slaný – 8. Mádlo, 10. a 48. Stránský, 12. Baudisch, 14. Balatka, 15. a 30. Wiener.
Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:21. Diváci: 267.