Českolipští florbalisté mají za sebou povedený víkend. Po ubojované a vydřené páteční výhře nad Libercem totiž v neděli s úřadujícím mistrem z Vítkovic podali svůj jednoznačně nejlepší výkon v sezoně a uhráli bod za porážku 7:8 po prodloužení. V napínavé koncovce přitom dokázali v závěru smazat dvoubrankové manko.

Severočeši se tentokrát soupeře nezalekli a vyrukovali na něj s aktivní obranou a rychlými brejky. Po bezbrankové první třetině, která byla herně velmi vyrovnaná, se skóre začalo měnit v prostřední části hry. Nečekané střelecké hody odšpuntovala úspěšná přesilovková dorážka Krajcigra po střele Slaného. Hosté sice Bestou okamžitě odpověděli, ale vzápětí vyřešil přečíslení dva na jednoho zakončující Tichý a Česká Lípa naposledy v zápase vedla.

Hostům totiž vzápětí pomohla zbytečná českolipská vyloučení. Besta a Hájek snadnými střelami otočili zápas. Domácí tým se ale nevzdal a po parádním švihu z hole Radka Matějíčka opět dokázal srovnat skóre. Nicméně vstup do třetí části hry opět vyšel lépe velkému favoritovi. Mlejnek za brankou otálel s rozehrávkou, čehož využili Delong se zakončujícím Bestou, který tak dovršil svůj hattrick.

Chyby v rozehrávce soupeře ale využila i Česká Lípa. Krajcigr nejprve výborně napadal a pak u branky sám zakončil nabídku Tichého – 4:4. Poprvé na dva góly se Vítkovice odpoutaly od zarputilého rivala až v polovině třetí části hry. Rychlou souhru v přečíslení zakončil svou čtvrtou nedělní trefou Besta, šestý gól pak přidal po podobné akci Marek Bräuer.

Mnoho týmů by se po takovém direktu složilo, to ale nebyl případ bojovné České Lípy. Na Dzieržovu kontaktní branku sice zareagoval přesnou ranou mezi Chynovy nohy dalším gólem Bräuer, domácí však svým divákům připravili skvělý závěr. Nejprve se po rychlé akci trefil necelé dvě minuty Krajcigr a pouhých 28 sekund do konce si na Eklovu nabídku do středu hřiště seběhl Kadlec a trefil naprosto přesně.

Šokovaní hosté pak dlouho odolávali českolipskému tlaku i v prodloužení, ale domácí čtveřici, která hrála první tři minuty nastaveného času hry bez brankáře, se do dobré pozice dostat nepovedlo. Soupeř naopak svou situaci 4 na 3 vyřešil prakticky okamžitě přesnou ranou Bräuera, který se vedle Besty a Krajcigra stal dalším hráčem s hattrickem na kontě.

Po soubojích s Libercem a Vítkovicemi tak Česká Lípa zaznamenala do tabulky cenné čtyři body a odlepila se ode dna. Hned v sobotu 5. října však na ni čeká další klíčový domácí souboj s Ostravou. "Tento víkend nám přinesl důležité čtyři body. Jsme maximálně spokojení s tím, jak naši hráči k duelům přistoupili. Dominovala bojovnost a chuť napravit nepodařený vstup do sezony. Stále však jsme v mínusu, a proto nesmíme polevit," hodnotila zápasy trenérka Lenka Bartošová.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - 1. SC Tempish Vítkovice 7:8pp (0:0, 3:3, 4:4 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Krajcigr (Slaný), 24. Tichý (Krajcigr), 36. Matějíček (Hřebřina), 45. Krajcigr (Matějíček), 56. Dzierža (Ekl), 59. Krajcigr (Ekl), 60. Kadlec (Ekl) – 22. Besta (Hatala), 27. Besta (Hájek), 31. Hájek (Delong), 42. Besta (Delong), 50. Besta (Rýpar), 51. Bräuer (Sladký), 57. Bräuer, 64. Bräuer (Rýpar)

Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Střely na branku: 24:25. Diváci: 220.