První listopadový víkend přinesl pro Florbal Šluknovsko bodovou smršť. Z celkově osmi zápasů napříč věkovými kategoriemi, šest skončilo totiž vítězně pro náš tým celkem šest. Tento víkend se ve svých utkáních představili mladší žáci, přípravka a juniorky.

Už v sobotu 4. listopadu vyrazila přípravka odehrát své zápasy do chomutovské Sportovní haly. V sobotní den byla motivována nejen svou vlastní vůlí vyhrát, ale také speciální formou příslibu čokolády od své trenérky v případě úspěchu. Přípravka tuto motivaci přijala a v Chomutově přejela všechny své soupeře. V po sobě jdoucích utkáních porazila Štětí, domácí Chomutov i Tatran Mocní Tuleni Podbořany, které deklasovala rozdílem pěti branek a udělala z nich spíše bezmocné lachtany. Podle dostupných informací dojde k předání odměny od trenérky na některém z budoucích tréninků.

Mladší žáci v neděli odjeli do Děčína, kde nastoupili k zápasům proti Mostu, Teplicím a domácímu Děčínu. Mladší žáci částečně navázali na sobotní úspěch přípravky a dokázali ve dvou zápasech ze tří vyhrát. Jediné problémy našemu týmu způsobily Teplice, které šluknovské mladší žáky dokázaly porazit 8:5. I tak je šestibodový zisk velmi dobrý. Díky skvělé produktivitě si navíc udrželi neuvěřitelnou bilanci dvanácti vstřelených branek na zápas. Svými výkony se vyznamenali především Martin Tejnor, Matyáš Fanderlik a Filip Cobl. Všichni tři dokázali v některém z utkání vstřelit hattrick, Matyáš Fanderlik a Filip Cobl pak dokonce tři za celý turnajový den.

Jako poslední se představily juniorky, které čelily Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem. V prvním zápase dokázaly poslední Roudnici bez větších problémů porazit 7:4. Mezi víkendové hattrickové střelce se zapsala i Julie Drábková. Ve druhém zápase juniorky čekala těžká práce, jelikož Florbal Ústí drží od počátku sezóny neporazitelnost a první místo tabulky. Vývoj zápasu tomuto faktu odpovídal a juniorky podlehly svým soupeřkám vysoko 1:9. Problémy způsobila především ústecká Poláková, která v tomto zápasu dokázala získat sedm kanadských bodů.

Juniorky:

FBC Šluknovsko Česká Lípa – BK REAL ROUDNICE n/L 7:4
Branky: Houdková, Pavlíková, Ševčíková, Drábková 3x

FBC Šluknovsko Česká Lípa – Florbal Ústí 1:9
Branka: Šmejcová

Mladší žáci:

FBC Šluknovsko Česká Lípa – FBC Vipers Most 15:3
FBC Šluknovsko Česká Lípa – DDM Teplice 5:8
FBC Šluknovsko Česká Lípa – 1. FBC DDM Děčín IV - Bobři Bělá 17:3

Přípravka:
FBC Šluknovsko Česká Lípa
– SK Štětí 4:2
FBC Šluknovsko Česká Lípa – Florbal Chomutov Rarášci 6:5
FBC Šluknovsko Česká Lípa – Tatran Mocní Tuleni Podbořany 7:2