Oba týmy se po šesti napínavých duelech v posledních dnech už těžko mohou něčím překvapit. Rozhodnou detaily, dobrá produktivita i trocha štěstí. V šestém utkání si sice Severočeši vypracovali výhodu mečbolu, ten ovšem nedokázali na půdě soupeře proměnit. Po zasloužené porážce 3:5 se série přesunula k očekávánému rozuzlení do České Lípy.

Karlovým Varům už navíc nestřílí do černého pouze členové produktivní elitní formace. Do výborné pohody se v posledních dvou zápasech rozehráli Jan Zavadil s Jiřím Lebedou. Oba totiž svorně zaznamenali během minulých dvou soubojů hattrick. Hostujícímu realizačnímu týmu ve čtvrtek také vyšla sázka na brankáře Jana Eckhardta, který jistým výkonem dodal týmu sebedůvěru.

Českolipské naopak mohla ve čtvrtečním utkání těšit výrazně zlepšená hra v oslabení. Ani jednu ze tří karlovarských přesilovek totiž Hurikáni nevyužili a dokonce při hře v početní převaze sami inkasovali. Právě situace v nerovnovážném stavu hráčů na hřišti podobné duely zpravidla rozhodují.

V táboře domácích panuje před sobotní bitvou o přežití odhodlání uspět. Tým kolem kapitána Lukáše Mlejnka či hrajícího manažera Štěpána Slaného si může v případě úspěchu zajistit už sedmou superligovou sezonu. To je vzhledem ke struktuře klubu a návaznosti na mládežnické kategorie nesmírně důležitý prvek.

„Já si myslím, že to bude podobné utkání jako ty předchozí. Vary nás ve čtvrtek trochu překvapily přehozením některých formací. Navíc poslaly do brány od první minuty Honzu Eckhardta. Sedmé zápasy jsou často o no name střelcích, o nečekaných hrdinech. Rozhoduje i trocha štěstí. Myslím si, že teď je trochu výhoda na straně Karlových Varů, které v šestém zápase vyhrály,“ uvedl kouč domácích David Derka.

V případě úspěchu skončí sezona pro Českou Lípu jedenáctým místem a přímou místenkou do superligového vlaku i pro příští sezonu. Pokud by slavily výhru Karlovy Vary, spadla by Česká Lípa do druhého kola baráže. Zde by se v sérii hrané na čtyři vítězné duely poměřila nejprve s poraženým z duelu Pardubice – Otrokovice a v případě úspěchu by vyzvala v duelu hraném na tři vítězná utkání poraženého finalistu první ligy.

Karty jsou tedy rozdány jasně. Důležitá bitva startuje v českolipské sportovní hale od 19:00 a rozhodčími souboje budou pánové Milan Baloun a Tomáš Sommer.