V prvním českolipském duelu předvedla českolipská děvčata výbornou první třetinu. Na trefu Spoustové totiž zareagovala dvěma góly Švajcrová a vypadalo to, že by se domácí florbalistky mohly radovat z cenného vstupu do série. V dalších dvou třetinách ale mířily do černého už pouze hráčky pražského celku, které si zároveň výhrou 5:2 vytvořily poměrně dobrou pozici předodvetou, která se hrála téhož dne od 18:30.

Před českolipským týmem tak byl jasný úkol. Vyhrát alespoň o tři branky a vybojovat si naději na postup do druhého kola. To se dlouho jevilo jako plán velmi reálný. Dvě branky Švajcrové z první třetiny totiž vysunuly severočeský celek do nadějného vedení, s nímž nezatřásla ani odpověď Čápové. Ve výborné druhé třetině se totiž v modrobílých barvách dokázala prosadit vedle Švajcrové, která zkompletovala svůj hattrick, dvěma zásahy rovněž Haklová a Česká Lípa v tu chvíli držela postupový výsledek 5:1! V poslední dvanáctiminutovce ale přišly slepené góly od Spoustové a Guryčové, které nakonec přece jen naklonily postupovou radost na stranu Bohemians.

Za výborný výkon před velmi slušnou diváckou kulisou si však českolipská děvčata zaslouží velké uznání a pochvalu! Vítězné Bohemians se v dalším kole play-off poměří s Chodovem.

"Druhé utkání začalo ve vysokém tempu. Oba týmy věděly, co od soupeře čekat, a jak na to reagovat. Po menších změnách v sestavě se nám hrálo lépe a holky zvládaly utkání velice dobře. Přibylo šancí, přibylo gólů. Bohužel jsme v úvodu třetí třetiny dostali několik rychlých branek, což nás dostalo pod tlak. I přes další šance jsme ale nakonec utkání v celkovém součtu nedotáhli do vítězného konce. Před našima holkama opravdu klobouk dolů! Děkujeme skvělým fanouškům, protože byli naším šestým hráčem. Soupeři samozřejmě gratulujeme k postupu," hodnotil dobrou sezonu kouč Vojtěch Legner.

FBC Česká Lípa - FbŠ Bohemians 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky:
2. a 6. Švajcrová - 1. Spoustová, 13. Vodičková, 20. Čápová, 25. Mandíková, 27. Ciblová.

FbŠ Bohemians - FBC Česká Lípa 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)
Branky:
8. Čápová, 26. Spoustová, 26. Guryčová - 3., 7. a 22. Švajcrová, 15. a 24. Haklová. Konečný stav série: Bohemians - Česká Lípa 8:7.