Těch kvůli stávajícím nařízením a nejisté situaci ohledně koronaviru dorazilo do Sportovní haly v České Lípy jen 105,nicméně kdo přišel, nemusel litovat. Svěřenci trenérů Davida Derky a Petra Kopty se totiž svého soupeře nezalekli. Vyrukovali na něj s velkou bojovností a pečlivou obrannou taktikou. Na tu dokázal soupeř vyzrát v první dvacetiminutovce pouze jednou, když se trefil Ondrušek.

Svůj nejlepší výkon v utkání předvedli Severočeši ve druhé části hry. K vycepované obraně totiž přidali i odvážnější představení směrem dopředu a brankáře Jarůška začali ohrožovat častěji. Hosté sice zkraje druhé části hry odskočili po trefě Strnada, za vynikajícího Dvořáka však v prostřední dvacetiminutovce žádný další míček neposlali.

Naopak za vytrvalé podpory natěšeného publika se České Lípě povedlo skóre senzačně vyrovnat. Domácím nejprve vyšla akce mezi Slaným a Vlčkem. Zkušený obránce nahodil balonek dopředu, který Vlček sklepl do nohy bránícího chodovského hráče a od ní doskákal za čáru. Krásnou akci pak navíc na konci třetiny předvedli Jireček se zakončujícím Hřebřinou, který z voleje poslal míček do prázdné branky.

Ve třetí třetině však Chodovští opět výrazně přidali a prvních deset minut zasypávali českolipskou svatyni přívalem střel. Z velkého tlaku se ujala trefa Mikeše, který ve 45. minutě vrátil náskok na stranu Pražanů. Další trefu pak hosté přidali v přesilovce. Jirsa nejprve při oslabení neproměnil samostatný únik, aby vzápětí Mikeš svou dělovkou z “mezikruží“ vyhnal z branky všechny pavouky.

Jiskřičku naděje pak České Lípě vykřesal náhradní brankář Chyna, který perfektně zlikvidoval trestné střílení Ondruška. Hned záhy se však z rychlého brejku prosadil Vávra a zdálo se být hotovo. Jenže Českolipští ještě jednou ukázali své srdíčko a dokázali utkání nebývale zdramatizovat. Jirečkův bekhend a Eklovo sklepnutí z voleje do prázdné branky během sedmnácti vteřin rázem přiblížilo hostitele na rozdíl jediné branky.

Svěřenci kouče Davida Podhráského na chvíli znejistěli a na branku Jarůška se valil jeden útok za druhým. Škoda jen místy zbrklého řešení některých akcí, které mohly přinést vyrovnávající trefu. V poslední minutě se tak prakticky do prázdné branky trefil Ondrušek a zpečetil vydřenou výhru svého týmu.

Přesto si českolipští florbalisté zaslouží za svůj výkon v prvním kole velké uznání a potlesk. Navázat na něj budou moci již v pátek 18. září, kdy zamíří k duelu na palubovku Black Angels. Utkání s Mladou Boleslaví, které se mělo hrát o dva dny později, bylo kvůli koronaviru v týmu soupeře odloženo.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Fat Pipe Florbal Chodov 4:6 (0:1, 2:1, 2:4)
30. Vlček, 39. Hřebřina, 57. Jireček, 57. Ekl – 9. a 60. Ondrušek, 22. Strnad, 45. a 52. Mikeš, 55. Vávra. Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 12:31. Diváci: 105.