První třetina ovšem jasně patřila florbalistům z Otrokovic. Českolipští začali zápas až příliš pasivně a brzy na to začali doplácet. Nejprve prošla za záda Lukáše Chyny nenápadná střela Vykopala a i když na ni záhy odpověděl Tichý, domácí se prosazovali dál. Nejprve propálil českolipského brankáře Jurčík a po trefě Gašparíka byl náskok domácích již dvougólový.

Hostům navíc vůbec nevyšel vstup do druhé třetiny. Petřík s Nehilou brzy zvýšili už na 5:1 a začalo se schylovat k dalšímu debaklu. Jenže v tu chvíli se v otrokovické hale Štěrkoviště začaly věci výrazně měnit. Pomohly tomu i dva českolipské góly Tichého a Nováka, které dělilo jen několik vteřin a Severočeši se po snížení na 5:3 dostali do sedla.

Panteři jim sice v utkání ještě dvakrát odskočili na rozdíl čtyř branek a po gólu na 8:5 nahradil Chynu v hostující brance Ponomarev, i tak ale začali být hosté od poloviny utkání lepším týmem. Na dostřel bodů se dostali sérií tří branek od stavu 5:9. Postupně se štěstím prosadili Ekl a Tichý, po krásné Eklově přihrávce pak prudkou ranou pod břevno skóroval i Mlejnek. Ve zbytku třetiny už existovalo na hřišti jen jediné mužstvo. Hosté však v několika dalších šancích zastavila branková konstrukce nebo výborný brankář Stieger.

Ten dlouho držel naději na bodový zisk Panterů ve třetí třetině. Z mnoha šancí se ujala až ta Jirsova, který po pěkné Eklově nahrávce dorovnal na 9:9. Od té chvíle měly oba týmy několik dobrých možností, českolipský Tichý navíc neproměnil trestné střílení. Jenže právě po jeho další střele do tyče se v 53. minutě odrazil míček přímo proti holi dorážejícího Ekla a hosté poprvé v utkání vedli.

Velkou šanci Otrokovic na srovnání pak propásl zahozeným trestným střílením Gašparík, v divoké koncovce naopak proměnil nájezd Slaný. Domácí pak ještě zhruba dvě a půl minuty hráli bez brankáře, nicméně vyjma několika střel z velké dálky si už větší šanci nevytvořili. Překvapivá výhra 11:9 v oslabené sestavě tak putovala na sever Čech. Českolipští vyhráli za tři body v této sezoně poprvé a posunuli se v tabulce na 11. pozici.

David Derka trenér České Lípy: Jsem velmi rád za tři body. Byly velmi důležité a teď máme pauzu čtrnáct dnů na to, abychom se dali dohromady. Bylo to těžké utkání. Soupeř nás přehrával, ale po otočení brankářů, kdy Ivan předvedl dva dobré zákroky a kluci tam dali se štěstím dva góly, jsme se chytli a utkání se začalo vyvíjet naším směrem. Začali jsme více hrát naši hru s balonkem, byli jsme nebezpeční a to rozhodlo. Možná nám i pomohlo, že jsme přicestovali pouze ve dvanácti hráčích a ti se semkli a bojovali. Je to ale vždy buď a nebo. Buď vám dojdou síly a soupeř vás přejede, nebo můžete překvapit. Pak se vám to povede jako dneska. Otrokovice si po první třetině myslely, že mají zápas pod kontrolou a nic se jim nemůže stát. My jsme ale dali ve druhé třetině sedm gólů a to je u nás nadstandard. I když jsme prohrávali tak jsme věděli, že ten zápas je dobře rozehraný. Důležitým impulsem pro tým byla i změna brankářů. Góly sice určitě nebyly Lukášovy, ale příchod Ivana přece jenom tým nastartoval a dovedli jsme utkání ke třem bodům. Ještě bych na závěr doplnil slova Štěpána Slaného: „Postav nejstarší, nejtěžší a nejvyšší lajnu v lize a běž tleskat.“

Navláčil PANTHERS Otrokovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 9:11 (3:1, 6:7, 0:3)
Branky: 7. a 27. Vykopal, 11. Jurčík, 16. Gašparík, 21. Petřík, 21. Nehila, 27. Kvapil, 31. Sovják, 32. Grich – 8., 22. a 34. Tichý, 23. Novák, 30. a 30. Štěrba, 33. a 53. Ekl, 34. Mlejnek, 43. Jirsa, 58. Slaný z TS.
Rozhodčí: Sýkora a Tkáč. Bez vyloučení. Střely na branku: 27:25. Diváci: 232.

Sestava: Chyna (31. Ponomarev) – Slaný, Novák, Štěrba, Mlejnek – Tichý, Jirsa, Ekl – Dzierža, Kopič, Kouba – Vlček, Staněk.