Ve skupině Lípu na úvod čekal soupeř z tradiční florbalové bašty - Vítkovic. Rytíři sice zahájili rychlou přesilovkou, ale do vedení šla v oslabení Lípa po totálním vinglu Mikeše Motejzíka. Bohužel ne poprvé v turnaji si pak mladý českolipský tým vybral minutku zatmění, během které soupeř bleskově otočil a určil tak ráz utkání. Do tempa už Severočechy nepustil a v jeho závěrečné power-play zvýraznil náskok až na 8:2. O druhé místo ve skupině se tak Českolipští utkali v nervy drásající řeži s pořádajícím Náchodem. Ten začal náporem a s přispěním přesilovky vedl rychle 2:0. Lípa nic nevzdala, hru vyrovnala a tlačila se do šancí, které ale bohužel trestuhodně zahazovala, a tak ani snížení Viktora Steinze nestačilo na zvrat ve velmi kvalitním utkání. V osmifinále tak čekalo derby s Libercem.

S týmem známým z ligové soutěže bohužel hráči s modrým srdcem nepotvrdili vyrovnanost vzájemných duelů, především opět vinou slepených gólů v úvodní třetině. Impulz se střídáním brankářů pomohl a druhá půlka zápasu byla vyrovnaná především zásluhou zlepšeného výkonu Lípy, ale soupeř si už postup do čtvrtfinále pohlídal. Nakonec v nabitém turnaji ukořistili cenné 5. místo, zatímco lipským zbyly boje o konečné umístění. I tak se v této fázi nenudili. Nejbližší soupeř z Olomouce předvedl srdnatý výkon a dokázal se vydrápat ze zdánlivé propasti, do níž ho FBC po první dominantní třetině a vedení (bohužel jen) 2:0 poslalo. Málokdo čekal, jak moc se Hanáci zlepší a nakonec šťastně z přesilovky otočí další výborný duel turnaje. Lípa se tak musela smířit se zápasem o čest proti Bystřici nad Perštýnem, do níž trenéři poslali postupně všechny hráče ze soupisky, vyjma maroda Radima Piškuly, jenž vinou smolného zranění víkendovým kláním nakonec po většinou musel přihlížet jen ze střídačky. Lípa zaspala znovu úvod, ale pak se rozjela a s jistotou brala pro soupeře milosrdnou výhru 7:4.

Tím udělala tečku ze celým víkendem, tráveným mimo novoměstské haly také v unikátním historickém centru města se zámkem a pozoruhodnými zahradami či na statku Jakubův Nový Dvůr, kde našla po dvě noci příjemný azyl a výbornou stravu. Exkluzivní byla ale především podpora, které se celému týmu dostalo od početného konvoje českolipských fanoušků. Těch se sjelo přes 30 a vytvořili v každém zápase perfektní kotel. Jak bylo uvedeno, medaile tentokrát mladý tým, složený převážně z hráčů ročníků 2008, nepřivezl, ale pokud budou starší žáci v přípravě a celé sezóně 2022-2023 pracovat dál, nemusí to být účast poslední a "republika" napřesrok může zažít ještě výraznější českolipskou stopu.

Díky patří všem. V zápisech nicméně figurovali tito: Záruba, Meďáš, Steinz, Martinec, Šindelář, Pavlovič, Matouš, Ornst, Švajcrová, Motejzík, Semelka, Piškula, Kafka, Doňar, Jireš, Daněk, Čapek, Lorenc, Ulman, Hocko. Trenéři: Motejzík, Semelka.