"Wajti" měli před sobotním domácím turnajem úlohy rozdány jasně. Předstihnout v tu dobu druhé Lovosice v celosezónní tabulce alespoň o dvě místa, a dohnat tím manko v kvalifikaci na republiku. Vstup do turnaje obstaralo derby s již jistým vítězem regionu z Liberce. Českolipští měli parádní úvod a tlačili od prvních minut soupeře na jeho půlku. Poločasové skóre 2:0 tak odráželo dění na hřišti. V druhé polovině se nejdřív Liberec dostal na kontakt - 2:1, aby šťastně v závěrečné power-play dorazil dalekonosnou střelu a rozhodl o pro českolipské nepříjemné dělbě bodů.

Tento smolný moment ale domácí nesložil. Naopak prokázali velkou vnitřní sílu a ve zbytku turnaje předčili zbývající soupeře nečekaně jistě. Ústí vzdorovalo do konce úvodního dějství, aby nakonec padlo 4:1. Stejný výsledek se zrodil i v klíčové řeži s Lovosicemi, kde se podařilo ubránit lídry žlutočerného družstva. Definitivu postupu pak přinesl brankostroj s Litvínovem - 9:1, kde dvojcifernému výsledku zabránila jen slabší koncovka ve druhé půli.

Při stejném bodovém sezónním zisku s Lovosicemi tak ve prospěch FBC Česká Lípa hovořila až dodatečná kritéria. Tomu se říká postup za pět minut 12! Je o to cennější, že řada hráčů nastupovala po nemocích či s jinými zdravotními komplikacemi, přesto odvedli bojovné výkony a ve všech utkáních své soupeře dokázali pohybem i souhrou po většinu času přehrávat. Odměnou a velkou motivací do dalších let je tak těžká prověrka v podobě Mistrovství ČR s nejlepšími 11 celky republiky, které hostí Nové Město nad Metují 6.-8. května. Držíme palce!

Sestava White: Záruba, Meďáš - Steinz, Doňar, Matouš, Šindelář, Ulman, Martinec, Motejzík, Kafka, Švajcrová, Semelka, Piškula. Trenéři: Motejzík a Semelka.

Modrý výběr se rozloučil se sezónou ve 4. koši v Ústí nad Labem, kde perfektně zafinišoval v souboji se silným Jabloncem a v závěru vyrovnal na 4:4. Během turnaje už pak pouze vítězil - nad Ústím B v poměru 4:2 a nad Mostem 8:2. Jako už několikrát, vypíchnout je třeba výbornou celoroční podporu z FBC Šluknovsko i kategorie mladších žáků FBC ČL. Do sestavy se nám navíc na posledním turnaji vrátila i Kristýna Žehová, která byla hned vidět. Tým během sezóny bodově táhl především Jirka Čapek s 54 body ze 30 utkání, jež se tak současně stal železným mužem sestavy. Přes 25 zápasů se dostali ještě Standa Jireš, Karel Jakša a gólman Vojta Mádlík.

Sestava Blue: Mádlík - Ornst, Žehová, Čapek, Daněk, Hauser, Jireš, Jakša, Lorenc, Konečný, Doležil, Hocko. Trenéři: Lorenc a Žeha.