V sobotu 8.9.2018 zavítaly naše starší žákyně a dorostenky do Roudnice na přátelská utkání. V každé kategorii se odehrál jeden zápas. Jelikož všechny starší žákyně hrály zároveň i druhý zápas za dorostenky, tak se po prázdninách v úvodních utkáních pěkně proběhly.

První zápas hrála kategorie starších žákyň. Hned v úvodní třetině, se podařilo našim holkám vstřelit šest gólů a Haklová, která chytala svůj první zápas, nepustila za záda jediný míček. V dalších dvou třetinách už takové gólové hody z naší strany nebyly a soupeř se začal dotahovat. Naštěstí si českolipské hráčky zápas pohlídaly a konečné skóre se zastavilo na číslech 10:8 a mohla se slavit první výhra.

Ve druhém utkání proti sobě nastoupily dorostenecké kategorie. Zápas se hned od začátku odehrával ve vysokém tempu, ale tolik gólů, jako v předešlém utkání, už nepadalo. Oba týmy také vystřídaly gólmany a ti byli těžko překonatelní. Soupeř nám sice utekl na rozdíl tří branek, ale holky se dokázaly semknout a dotáhnout to na konečných 4:4.

Na zakončení společného dne se jela ještě série nájezdů. Každá hráčka měla jen jednu příležitost. Za to gólmani se mohli ukázat hned patnáctkrát. V naší bráně zářila už od dorosteneckého zápasu Barča Sladomelová, která doháněla soupeře k zoufalosti zvlášť v momentech, kdy vychytala osm nájezdů za sebou! V celkovém součtu pak pustila za záda pouze 5 nájezdů z 15! Konečné skóre dopadlo lépe pro soupeře a to v poměru 3:5.

Soupeřky si ve skvělé atmosféře na závěr podaly ruce, zařvaly své pokřiky, poděkovaly fanouškům a rodičům na tribuně a plné společných zážitků se vydaly na cestu domů. Další přátelská utkání se pokusíme uspořádat v průběhu září, kdy Roudnice naopak dorazí k nám.