V utkání mohli Českolipští litovat především promarněné první třetiny. Od prvních minut působili na hřišti rozpačitě, možná až s přílišným respektem k soupeři a dané napjaté situaci. Po úvodním oťukávání se Pražané začali střelecky prosazovat ve druhé polovině první třetiny. Na konci desáté minuty se před Dvořáka dostal Čermák a uklidil míček do prázdné branky. Za záda českolipského brankáře pak prošla i dalekonosná střela Fišera a následné rychlé zakončení Ujhelyiho z předbrankového prostoru. Stav 0:3 nevypadal vůbec dobře.

Hned po návratu z kabin navíc přišla pro Severočechy další rána. Nahození od poloviny hřiště tečoval za Dvořáka kapitán Mlejnek a cesta Českolipských za bodovým ziskem se tak ještě více začínala klikatit. Od stavu 0:4 se však domácí zvedli a začali být favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. Dzierža navíc po kombinaci se Staňkem snížil, ale další obrovské příležitosti v situacích „dva na nikoho“ už zůstaly nevyužity.

Přesto zápas Česká Lípa nezabalila. Hned dvacet vteřin po začátku třetí části hry se svým typickým způsobem prosadil Milan Tichý a krásnou střelou prostřelil jinak výborného Beneše. Hostitelé i nadále tlačili svého soupeře, ale další příležitosti končily na reprezentačním gólmanovi. Nutno však podotknout, že rozhodnout mohli ve třetí třetině několikrát i hosté, leč i Dvořák na druhé straně podával velmi kvalitní výkon.

Čas ale plynul dál a Sparta taktickým výkonem posouvala časomíru k šedesáté minutě. Necelé dvě minuty před koncem však využil power-play Jaromír Ekl a přesnou dorážkou zblízka zadělal na velké drama. V pokračující hře bez brankáře byl poměrně blízko k vyrovnání Krajcigr, ale jeho ránu z pravé strany lapil Beneš. Více se už nestalo a hosté si po závěrečné siréně mohli zhluboka oddechnout.

Přesto však naděje České Lípy na účast ve vyřazovací fázi soutěže žije. Musí však být podpořena vítězstvím v posledním utkání základní části proti Královským Vinohradům a zároveň výhrou Liberce v Otrokovicích. Nedělní utkání začne v českolipské sportovní hale v 17:00.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)
Branky: 30. Dzierža, 41. Tichý, 59. Ekl – 10. Čermák, 18. Fišer, 19. Ujhelyi, 21. Mlejnek (vl.)
Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 126. Střely na branku: 22:21.

Sestava České Lípy: Dvořák (Ponomarev) – Brodský, Slaný, Kadlec, Mlejnek, Tichý, Stárek – Krajcigr, Kopič, Štěrba, Ekl, Jirsa, Kouba, Dzierža, Staněk, Vlček, Polák.