Zelenobílí mají každoročně ty nejvyšší ambice. Loni obsadili v základní části třetí pozici, nicméně ve čtvrtfinálové sérii nestačili na Chodov poměrem 2:4 na zápasy. Ostatně právě čtvrtfinále je v posledních sezonách pro výběr Michala Jedličky konečnou stanicí. To by však Klokani letos rádi změnili a zabojovali o postup dál.

Ambicím by měly odpovídat i změny v kádru. Ten posílili zejména slovenští hráči. Mezi nové příchody se zařadili Matúš Gajdoš z Floorball Thurgau a z bratislavských Snipers přišel Peter Steller. Tým posílili rovněž Ivan Tomčo, Šimon Batkovič, Petr Hrabčák nebo Karel Petrák z Panthers Praha.

Superligové zápasy mezi Bohemians a Českou Lípou mají zatím jednoznačné výsledky. Osm zápasů přineslo pro Českou Lípu samé porážky a hned 88 inkasovaných branek. Až pohárové střetnutí letos v srpnu bylo prvním, v němž se svěřenci kouče Davida Derky bodově prosadili. Shodou okolností z pohárové skupiny AV vedle českolipského týmu postoupili také Black Angels, naopak Bohemians skončili už po úvodních třech bojích a do play-off se nepodívají.

V přípravném období se Českolipští prezentovali střídavými výsledky. Dvakrát například podlehli Pardubicím, úspěšní naopak byli v soubojích proti Ústí nad Labem nebo Black Angels. V generálce na novou sezonu pak prohráli v Liberci 6:8, ale vedle klasických přípravných duelů ještě dokázali v poháru porazit Bohemians a Karlovy Vary a těsně prohráli s výběrem Black Angels.

Změn v českolipském kádru přes léto mnoho nebylo. Kariéru dočasně přerušil kapitán předchozích sezon Tomáš Kadlec, pokračovat nebudou ani Jan Hřebřina nebo Slávek Pastor. Z Tatranu Střešovice se vrátil Petr Novotný a do kádru přibyl rovněž kapitán juniorské polské reprezentace Nikodem Gawroński. Na dalším pokračování se klub dohodl s Radkem Krajcigrem, Milanem Tichým, Jaromírem Eklem i Danielem Štěrbou. 

Nová sezona bude od těch předchozích odlišná v tom, že po základní části nekončí pro týmy na devátém a desátém místě. Bylo totiž vytvořeno předkolo pro celky na pozicích 7. až 10., z nějž dva úspěšné celky doplní šest jistých postupujících do čtvrtfinále známých již po základní části. „Aspirujeme určitě na play-off. Nově je do sezony přidáno předkolo pro týmy od sedmého do desátého místa, a to je pro nás jasný cíl, na který bychom rádi dosáhli,“ zmiňuje matador Štěpán Slaný.

Utkání začíná v sobotu 11. září od 16:00 a pokud se do Prahy nevypravíte osobně, můžete ho sledovat v níže přiložených odkazech.

On-line: https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-290258.htm

Video: https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...