Domácí mužstvo zatím patří do skupiny pronásledovatelů za jednoznačně vedoucí Mladou Boleslaví. Na Středočechy totiž šampion sezony 2018/2019 ztrácí sedm bodů a bojuje o druhou příčku s Chodovem. Své umístění zatím zakládají výhradně na výborné hřed před domácím publikem, kde doposud neztratili ani jeden bod.

Přesto ne všechny zápasy ve Vítkovicích nebyly jednoznačné. Po bodu zde sahaly například Královské Vinohrady, které dokonce v průběhu závěrečné části v Ostravě ještě vedly. Vítkovice však ukázaly svou sílu také vítězstvím 3:2 ve šlágru s Chodovem.

Českolipští si budou muset dát pozor především na kanonýra Lukáše Hájka, který se letos trefil už v 26 případech a je tak druhým nejlepším střelcem soutěže. V historii vzájemných zápasů se zatím Severočeši proti Vítkovicím propracovali k jedinému bodu za porážku 7:8 po prodloužení v této sezoně.

Venku se ale zatím svěřencům trenérky Lenky Bartošové nedaří. Ze šesti zápasů totiž stále neuhráli na půdě soupeřů ani jediný bod, přesto však ve všech zápasech vyjma klání v Pardubicích po něm sahali ještě ve třetí třetině. Naposledy však nedotáhli do zdárného konce souboj v Liberci, kde navzdory vedení 13 minut před koncem nakonec prohráli 5:7.

Do Vítkovic však Česká Lípa odjede ve velmi omezené sestavě. Chybět bude například obránce Milan Tichý. „Bohužel náš tým postihla před soubojem s mistrovskými Vítkovicemi marodka. Nic to ale nemění na tom, že jedeme do Vítkovic bojovat. Čeká nás soupeř, který je na tom po všech stránkách výborně. O to více věřím, že nepojedeme domů s debaklem," uvedla před utkáním trenérka Lenka Bartošová.

Utkání budou řídit rozhodčí Martin Valenta a Michal Žďárský a začíná se v hale Dubina od 17:00.