Blaci, kteří patřili k příjemným překvapením minulé sezony, prožívají velmi pozvolný vstup do soutěže. Z úvodních devíti utkání totiž vydolovali pouze sedm bodů, přičemž v Superlize prohráli už šest utkání za sebou. V posledních dvou utkáních ale proti Bohemians nebo střešovickému Tatranu předvedli sympatický výkon a naznačili, že na Českou Lípu nečeká v sobotu nic snadného.

Tým střelecky táhnou Jakubové Renčín s Hromadou, kteří mají zatím shodně po deseti přesných trefách. Výběr trenérů Tomáše Janečka a Petra Pajera se navíc letos musí obejít bez Tomáše Hanáka, který posílil dres lídra Livesport Superligy ze Střešovic. Tím tak výrazně oslabila ofenziva Pražanů, která dosud zaznamenala pouze 49 vstřelených branek. Blackům se navíc letos moc nedaří ani v přesilovkách (22,22%), v oslabení patří k průměru soutěže.

Vzájemné zápasy mezi týmy, které se v minulosti často potkávaly i ve druhé nejvyšší soutěže, se často nesou ve znamení neuvěřitelných přestřelek. V loňské sezoně tento fakt potvrdily dva divoké výsledky. V České Lípě domácí mocně dotahovali náskok soupeře, nakonec ovšem prohráli 7:9. V odvetě na Podvinném Mlýně se však obrat Českolipských už povedl a Severočeši slavili tři body po výhře 9:8. Oba soupeři se utkali i letos v poháru, kde Česká Lípa vyhrála vcelku přesvědčivě 8:5.

Česká Lípa po sérii čtyř výher za sebou tvrdě narazila ve Vítkovicích. Bez klíčových obránců Milana Tichého a Dana Štěrby prohrála vysoko 5:15 a v sobotu tak bude mít před vlastním publikem co napravovat. Navzdory sváteční porážce však Severočeši zůstávají na výborném šestém místě, které by si mohli v případě vítězství ještě více upevnit.

Na pozici nejlepšího střelce Superligy zůstává i nadále útočník Jan Peška, který má aktuálně stejně jako Matěj Havlas z Tatranu patnáct přesných zásahů. Skvělou produktivitu prezentuje v posledních zápasech tradičně velmi bodový Radek Krajcigr. Ten v posledních čtyřech zápasech nasbíral dohromady 12 bodů a v kanadském bodování celé soutěže už patří do užší špičky.

Sobotní utkání nakonec oproti původním předpokladům začne v 19:00 a novinkou pro diváky bude i premiérová Českolipská trefa, v níž si před zápasem můžete za dvacet korun vsadit na přesný výsledek utkání. Veškerý výtěžek poputuje na výhry, které budou rozděleny ihned po skončení zápasu. Ještě doplňme, že rozhodčími sobotního duelu budou Filip Drápal a Jakub Pospíšil.

Srovnání soupeřů Česká Lípa - Black Angels
Pozice v tabulce: 6. - 12.
Výhry: 5 - 2
Vstřelené branky: 62 - 49
Obdržené branky: 62 - 68
Úspěšnost přesilovek: 47.62% (4.) - 22.22% (12.)
Úspěšnost oslabení: 48.15% (12.) - 60.00% (9.)
Trestných minut: 54 (2.) - 42 (5.)
Střely na branku: 193 (10.) - 184 (11.)
Poslední vzájemný zápas: Black Angels - Česká Lípa 8:9 (únor 2022)
Nejproduktivnější hráč České Lípy: Jan Peška (15+8)
Nejproduktivnější hráč Pardubic Jakub Hromada a Jakub Renčín (10+2)