Na úvod však na Severočechy nečeká jednoduchý soupeř. Zkušená Ostrava dokázala v posledních letech stabilizovat kádr a pravidelně patří mezi účastníky horní poloviny tabulky. V loňském roce nakonec Ostrava obsadila v tabulce osmé místo a v následném předkole play-off podlehla Liberci 0:2 na zápasy. Kouč Tomáš Svačinka však věří, že by se Ostravě mohlo v tomto ročníku dařit ještě o něco více.

Celek z Moravskoslezského kraje přesto prošel v průběhu letní přestávky několika změnami. V týmu už například nepůsobí Michal Sládek, který byl loni jednoznačně nejproduktivnějším hráčem kádru v základní části soutěže. Z Vítkovic naopak přišel velmi zkušený Marek Bräuer, který loni v základní části nasázel celkem dvacet branek a byl třetím nejlepším střelcem svého týmu v soutěži. V týmu už například nepůsobí ani produktivní polský útočník Wojciech Malajka.

Zatímco v prvních letech českolipského účinkování v nejvyšší soutěži se místnímu FBC na Ostravu dařilo (5 výher z 6 zápasů), v posledních letech jsou vzájemné zápasy jednoznačnou kořistí našeho sobotního soupeře. Poslední dva duely navíc skončily pro českolipské barvy nepříjemným debaklem. Doma Českolipští prohráli vysoko 5:13 a nedařilo se jim ani na soupeřově půdě, kde si v krajně limitované sestavě připsali porážku 3:10. Také proto bude v sobotním otevíracím utkání celé Superligy celek Ostravy favoritem.

Nicméně Česká Lípa prošla před novou sezonou důsledným přípravným procesem. Svěřenci kouče Davida Derky polykali náročné tréninkové dávky a přípravu si zpestřili i řadou povedených přípravných či pohárových zápasů. Během přípravy totiž Česká Lípa dokázala porazit například Spartu 6:4, Vinohrady 10:6 a na konci srpna pak sehrála dobré duely také proti Pardubicím nebo nováčkovi soutěže z Karlových Varů.

Českolipský výběr navíc také z prvního místa postoupila do další fáze soubojů v Poháru českého florbalu. Díky výhrám v Ústí nad Labem, v Hradci Králové a po velmi slušném výkonu v domácím souboji s Black Angels (8:5) tak může čekat v další fázi soutěže relativně přijatelného soupeře. Tím se v 5. kole stanou florbalisté Kanonýrů z Kladna.

Kádr se navíc českolipskému vedení povedlo přes léto udržet pohromadě. Přišly navíc také nové tváře. Z Ústí nad Labem zamířil o kousek na východ produktivní útočníci Václav Vavruška či Jan Peška, do brankoviště přišel posílit konkurenci Marek Netopilík. Na zkoušku je v českolipském týmu také Lukáš Pokorný, který oblékal naposledy barvy pražských Panterů. V České Lípě zůstávají také další opory jako Radek Krajcigr, Dan Štěrba, Milan Tichý či Jaromír Ekl, kariéru si prodloužil i matador Štěpán Slaný.

„Pro nás Ostrava není moc oblíbeným soupeřem. Kádr se jim za poslední roky přece jenom obměnil a zároveň i zkvalitnil. Dříve měli problémy s fyzickou připraveností hráčů, ale to se jim aktuálně povedlo odbourat. Tým se prezentuje i jiným herním stylem. Hraje spíše ze zatažené obrany, odkud vyráží do rychlých brejků. Sobotní souboj tak bude o tom, kdo udělá méně chyb,“ tuší trenér David Derka, jehož tým navíc nepocestuje do Ostravy kompletní.

Podobně jako v předchozích sezonách se i letos mohou českolipští příznivci těšit na televizní utkání. To by se mělo uskutečnit v pondělí 26. září s Chodovem, aktuálně se však řeší, zda se duel opět odehraje v kulisách zimního stadionu nebo v českolipské hale. Bude to zároveň první domácí zápas České Lípy v nové superligové sezoně.

Pokud se do daleké Ostravy nevydáte společně s týmem, můžete pochopitelně sledovat utkání v on-line či video přenosu. Zápas začíná v sobotu 10. září od 17:00 a řídit ho budou Kamil a Tomáš Sojkové.