Oba celky nastoupily do souboje o přežití velmi opatrně. První třetině dlouho nenabízela velké manévry a více než 500 fantastických diváků v hale mohlo sledovat i dvě nevyužité přesilovky, po jedné na každé straně. Logickým vyústěním tak byl po dvaceti minutách hry stav 0:0.

Zatímco napětí v hale se stupňovalo a mnozí se začali psychicky připravovat na vypjatou koncovku zápasu, odehrála Česká Lípa svou nejlepší třetinu v sérii. Brankáře Eckhardta, který opět dostal přednost před Váradim, zasypávala od první minuty spoustou střel a brzy se dostavily i góly. Krásná střela Stárka skončila přesně pod břevnem a důležitý první gól tak vsítili Severočeši.

Karlovarští ve druhé třetině nestačili, přesto zvládli vyrovnat. Křížnou přihrávku Nusharta přetavil v gól naděje pro hosty krásnou ranou z voleje Navrátil. Paradoxně se však jednalo o moment, který českolipské hráče ještě více nastartoval. Sudí Baloun se Sommerem nařídili v rychlém sledu pro Českou Lípu dvě trestná střílení, přičemž hned to první proměnil nekompromisně Tichý.

Druhé sice vzápětí nedal proti Váradimu, který přišel proti nájezdu do branky místo Eckhrdta, Krajcigr, nicméně i tak na sebe zasloužené góly nenechaly dlouho čekat. Důraz na brankovišti se nejprve vyplatil Peškovi, načež skóroval po rychlé protiakci také navrátilec do českolipské sestavy pro důležité záchranářské souboje Jaromír Ekl. Za stavu 4:1 po dvou třetinách už byla záchrana blízko.

Ve třetí třetině však Hurikáni vrhli všechny své síly do útoku a snažili se zadělat na drama. Fanouškům zatrnulo především při čtyřminutovém oslabení Jirsy, nicméně větší šance ke skórování měli odvážní domácí. Fantasticky odbráněná oslabení se nakonec stala klíčem k úspěchu. Karlovy Vary se v početní převaze nechytily a čas jim začal rychle utíkat. Ke snížení pak nevedla ani dlouhá bez brankáře, kdy několik úchvatných zákroků předvedl českolipský brankář Dvořák. Za svá záda už toho večera nepustil ani jeden míček a po dnech a hodinách obrovského stresu se mohlo začít slavit. Česká Lípa je opět superligová.

Českolipský klub děkuje za velkou podporu všem fanouškům, sponzorům, členům klubu i pořadatelům. I v příští sezoně tak budou do sportovní haly jezdit nejlepší týmy z celé republiky. Karlovým Varům přejeme v dalším kole play-down hodně štěstí.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)
24. Stárek, 32. Tichý z TS, 37. Peška, 37. Ekl – 31. Navrátil.
Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Střely na branku: 23:16. Diváci: 504.