Vítkovičtí florbalisté odstartovali novou sezonu Livesport Superligy výhrou a porážkou. Nejprve dokázali v domácím prostředí rozmetat celek Pardubic přesvědčivě 11:4, v pátečním druhém utkání však podlehli mužstvu Bohemians 4:7. V utkání doplatili na horší produktivitu a na výborný výkon domácího kanonýra Karla Petráka, který se prosadil čtyřmi góly. „Zápas se lámal v momentu, kdy jsme neproměnili velkou šanci a soupeř dal klíčový gól. Na to jaký máme lazaret, to ale nebyl nejhorší výkon,“ uvedl pro klubový web vítkovický trenér Pavel Brus s tím, že jeho sestava má do ideálu ještě hodně daleko.

V historii osmi vzájemných superligových zápasů se České Lípě proti jednomu z hlavních favoritů na výhru v soutěži povedlo uhrát doposud jen jeden bod za porážku 7:8 po prodloužení v roce 2019. Poslední duely na palubovce soupeře přitom pokaždé znamenaly příval branek v českolipské síti. Za čtyři domácí souboje nasázely Vítkovice našemu celku dohromady 48 gólů, přesto se v neděli dá očekávat jiné utkání.

Českolipští ukázali výrazně zlepšený výkon směrem dozadu jak v souboji proti Bohemians, tak proti Tatranu Střešovice. K bodovému zisku scházel výběru trenéra Davida Derky především větší klid v koncovce. „Jdeme do každého zápasu s tím, že chceme získávat body. Ať už jsou naším soupeřem Vítkovice, Mladá Boleslav nebo kdokoliv jiný. Prostě chceme uspět,“ říkal vstříc nedělnímu utkání gólman České Lípy Ivan Ponomarev. Ruský brankář byl mimo jiné v pátečním souboji s Tatranem vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku.

Zápas můžete pochopitelně sledovat jako tradičně prostřednictvím on-line nebo video přenosu. Odkazy naleznete pod článkem. Nedělní duel budou z pozic rozhodčích řídit Martin Both a Vladimír Černín.

On-line přenos:
 https://online.ceskyflorbal.cz...

Video přenos:
 https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...