Střešovičtí měli lepší vstup do utkání. Po úvodní střelecké smršti se také dokázali prosadit po přesné střele Marka Beneše z poloviny čtvrté minuty. Byl to ovšem moment, který k větší aktivitě i produktivitě nakopl domácí mužstvo. Po pěkné kombinaci se Štěrbou vyrovnal z předbrankového prostoru na konci šesté minuty Tichý.

I další okamžiky patřily Českolipským. Favorit utkání ztrácel tempo hry, čehož bojovní Severočeši využili k obratu. V polovině 14. minuty tak našel Jirsa ideální přihrávkou Vlčka a domácí vedli. O pár chvil později pak dostal nečekaně hodně prostoru na středu hřiště Stárek a prostřelil Kříže potřetí. Tatranu však z krize pomohlo vyloučení Nováka, které velmi rychle potrestal jeden z hrdinů zápasu Marek Beneš.

Napínavá druhá třetina pak patřila oběma brankářům. Jak Ponomarev, tak Kříž předvedli několik vynikajících zákroků a drželi skóre na úrovni 3:2. Domácí dokonce ubránili přesilovku při vyloučení Krajcigra, ale na sklonku 34. minuty přece jen inkasovali. Akci s Piskáčkem totiž přesně zakončil Kolísko a dorovnal skóre. Už v průběhu druhé části se však výrazně začaly objevovat problémy s gumovým povrchem, který museli pořadatelé během zápasu často opravovat.

I proto byla přestávka mezi druhou a třetí třetinou přece jenom delší. Po návratu do hry zapnuli hosté na vyšší obrátky a vcelku rychle se jim povedlo vstřelit čtvrtý gól, který po kombinaci s Benešem vsítil David Šimek. Oba dva si kombinaci zopakovali necelých deset minut před koncem a zaznamenali vítězný gól.

Drama přesto nekončilo. Divokou kombinaci s Eklem zakončil přesnou střelou ze vzduchu Radek Krajcigr a vytvořil do závěrečných chvil zápasu pro dvě stovky přítomných diváků napínavou podívanou. Ta gradovala při dlouhé hře bez brankáře, ale v dobrých šancích ani Štěrba, ani Kopič neuspěli. Naopak do prázdné branky dovezl míček Kreysa a definitivně uklidnil hostující mužstvo.

Herně Českolipští nezklamali ani ve svém druhém superligovém vystoupení této sezony, byť z utkání nakonec nezískali ani jeden bod. Šanci na reparát mají už v neděli, kdy se však představí na půdě úřadujícího vicemistra z Vítkovic.

Hodnocení zápasu ze strany obou trenérů i nejlepších hráčů, stejně jako fotogalerii utkání naleznete na našich facebookových stránkách.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Tatran Střešovice 4:6 (3:2, 0:1, 1:3)
6. Tichý, 14. Vlček, 15. Stárek, 56. Krajcigr – 4. a 18. Beneš, 34. Kolísko, 43. a 52. Šimek, 60. Kreysa.
Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 23:40. Diváci: 202.