Florbalisté FBC 4CLEAN Česká Lípa se proto zapojí do osvětové kampaně Tenhle zápas se neprohrává, která má ukázat, že se většina dětí s onkologickým onemocněním uzdravuje a vrací do běžného života. Ve Sportovní hale Česká Lípa tak 1. března nastoupí v 17.00 na slavnostní nástup i vyléčené děti a jejich kamarádi z rodičovské organizace Haima.

Během slavnostního nástupu budou mít děti na hlavách žluté čepičky, které symbolizují naději a uzdravení. Tu darují hráčům FBC 4CLEAN, jako svým velkým kamarádům, kteří zápasí na hřišti podobně, jako malí pacienti na nemocničních postýlkách. Florbalisté tak jdou příkladem veřejnosti, ukazují, že děti s onkologickým onemocněním potřebují kamarády a podporu.

„Sport má lidi spojovat a bourat bariéry. Klub se snaží podporovat spoustu charitativních organizací. Činnost spolku Haima nás nadchla. Proto jsme velice rádi, že můžeme děti podpořit a věnovat jim jedno ze svých superligových utkání. Doufáme, že i touto malou kapkou dokážeme přispět na dobrou věc," říká hráč současného A mužstva, trenér mládežnických kategorií a člen klubu Marek Dzierža.

„V současnosti jsme schopni vyléčit tři čtvrtiny dětí s onkologickým onemocněním. Prognóza vždy závisí na diagnóze, u některých typů nemocí se dostáváme až k 90% vyléčených dětí. Jsme velmi vděčni, že čeští florbalisté jsou ochotni naše vyléčené děti a jejich zařazení zpět do života podpořit,“ uvádí za Haimu MUDr. Petr Smíšek z Kliniky dětské hematologie a onkologie 2.LF UK a FN Motol.

HAIMA CZ, z.s. je nejdéle fungující organizace v ČR, která se zaměřuje na pomoc dětem s hematoonkologickým onemocněním. Sdružuje rodiče, odborníky i dobrovolníky pomáhající malým pacientům na cestě k uzdravení a při návratu do běžného života.