Celek z Moravskoslezského kraje zatím drží v tabulce druhou pozici, přičemž hořkost porážky dosud poznal pouze dvakrát. Nejprve překvapivě padl na půdě Pardubic 4:5 a pak nezvládl výroční utkání proti letos nesmírně silným Střešovicím, s nimiž padl 2:8. Aktuálně tak svěřenci kouče Pavla Bruse mají na svém kontě 18 bodů, stejně jako Mladá Boleslav nebo Bohemians, Klokani však mají ještě jeden zápas k dobru.

Nejlepším střelcem Vítkovic je aktuálně Martin Gattnar, který síť za zády soupeřových brankářů rozvlnil zatím celkem jedenáctkrát. Nejproduktivnějším hráčem soupeře je však suverénně Adam Delong, který spolu s českou reprezentací vybojoval na nedávném šampionátu ve Švýcarsku stříbrnou medaili. Ten k deseti vstřeleným brankám zaznamenal celkem devět asistencí. Vedle Delonga si navíc finále mistrovství světa zahráli Matyáš Šindler a Jiří Besta.

Trenéři Vítkovic se navíc letos snaží rozprostřít zátěž mezi oba brankáře. Denis Jasiok zatím naskočil do tří utkání, Lukáš Souček k pěti. Vítkovice se navíc mohou pochlubit neobvyklou úspěšností při oslabení. Všech pět přesilovek svých soupeřů v této sezoně dokázaly ubránit a navíc v početní nevýhodě i dvakrát skórovat.

Vzájemné zápasy mezi Českou Lípou a Vítkovicemi bývají povětšinou jednoznačnou záležitostí ve prospěch našeho čtvrtečního soupeře. Jediný bodový zisk se datuje do podzimu 2019, kdy Českolipští po skvělém comebacku dokázali vybojovat po šedesáti minutách hry remízu 7:7 a následně padli po prodloužení. V minulé sezoně zvítězily Vítkovice doma 8:3 a na severu Čech uspěly po výsledku 7:3.

Českolipští prožili po dobrém říjnu pohodovou reprezentační přestávku. Nejprve si ji zpříjemnili pohárovou výhrou na Kladně, kde dokázali hladce postoupit do osmifinále poháru po vítězství 8:2. Aktuálně jsou navíc svěřenci kouče Davida Derky na šestém místě tabulky, přičemž z osmi utkání hráli hned pětkrát na půdě soupeře. Z těch osmi duelů však vybojovali cenných 13 bodů a drží za sebou třeba Chodov, Ostravu nebo Liberec.

V dresu České Lípy navíc po úvodních osmi kolech působí vůbec nejlepší střelec České Lípy Jan Peška. Ten se dokázal prosadit v úvodních zápasech celkem čtrnáctkrát a v celkové tabulce produktivity mu patří druhé místo. Vysoko je také čtrnáctý Radek Krajcigr (7+9) nebo dvojice obránců Milan Tichý a Štěpán Slaný, kteří mají shodně po třinácti bodech. Mezi brankáři je aktuálně Jan Dvořák v průměru obdržených branek na utkání na pátém místě.

Utkání ve vítkovické hale Dubina začíná na státní svátek 17. listopadu od 18:00 a můžete ho sledovat tradičně prostřednictvím on-line přenosu či video streamu ze zápasu.