Stejně jako Česká Lípa patří k překvapením soutěže také florbalisté Pardubic. Ti sice aktuálně v tabulce soutěže nastřádali za sedm zápasů o tři body méně než Severočeši, na svém kontě však mají i dva překvapivé triumfy. Doma totiž obrali po výhře 5:4 jinak suverénní Vítkovice a tři body si odvezli i z horké půdy Black Angels. Zabodovat Východočeši zvládli také na půdě Liberce.

V posledním souboji sice Pardubice vysoko prohrály s Tatranem Střešovice (2:12), ale jinak se mohou v této sezoně velmi spoléhat na úderné duo Adam Šmíd – Martin Zozulák, které se dohromady zaznamenalo 18 pardubických gólů a v kanadském bodování celé soutěže patří ke špičce celé soutěže. Problém však mají Východočeši v přesilovkách, kterých zatím využili jen necelých dvacet procent, v oslabeních jsou Pardubice dokonce nejhorší v celé soutěži (33,33%).

Vzájemné duely mezi Českou Lípou a Pardubicemi sice byly zpočátku jasnou kořistí našeho sobotního soupeře, v posledních letech se však začala karta obracet. Poslední tři duely totiž vyhrála Česká Lípa, dva z nich ale až po prodloužení či samostatných nájezdech. Výrazného favorita rozhodně nemá ani nadcházející souboj.

V táboře České Lípy je po posledních zápasech důvod k mírnému optimismu. Mužstvo se sice nedokáže vyvarovat slabších chvilek v některých pasážích zápasů, přesto však zvládá bodovat. Zisk deseti bodů ze sedmi duelů je navíc o to cennější, že dosud pětkrát hráli svěřenci Davida Derky na hřišti soupeře. Poslední výhra 9:8 po prodloužení v Liberci navíc byla podpořená skvělým obratem po nepovedené první třetině.

„V sobotu nás čeká hodně těžký zápas. Svým způsobem mnohem těžší, než byl ten proti úřadujícím mistrům. Jak my, tak Pardubice, máme docela dobře rozehranou sezonu a odehráli jsme dosud několik velmi kvalitních zápasů. Tyto dva rozjeté vlaky se teď střetnou proti sobě. Očekávám vyrovnaný zápas, hodně emocí a naprosto nepředvídatelný výsledek. Budeme však mít výhodu domácího prostředí, takže pevně věřím, že nakonec z toho duelu vyjdeme před zraky našich fanoušků jako vítězové my,“ hodnotí útočník Radek Krajcigr.

Krajcigr letos není nejproduktivnějším českolipským hráčem, byť jeho čtrnáct bodů znamená zatím výbornou 17. příčku v bodování celé soutěže. Strašákem soupeřových obran je nepochybně Jan Peška s bilancí 11+6, která ho řadí na sedmé místo tabulky produktivity. Nad deset bodů mají i obránci Milan Tichý a Štěpán Slaný.

Sobotní duel začíná v českolipské sportovní hale už od 18:00 a řídit ho budou Jiří Kropáček a Tomáš Novák. Vstupné na zápas je zdarma a součástí budou tradičně soutěže o věcné ceny.