O tom, kdo bude v sobotním derby jednoznačným favoritem, není žádných pochyb. Mladá Boleslav vede superligovou tabulku s obrovským náskokem jedenácti bodů před druhými Vítkovicemi. V sezoně navíc prohrála pouze v jediném případě, když v televizním utkání padla na Chodově 2:3. Svou obrovskou sílu demonstrovala také v posledním ligovém utkání, v němž vysoko zvítězila na hřišti Vítkovic 9:4.

Není proto překvapením, že i nejproduktivnější hráč celé Superligy je také z Mladé Boleslavi. Jiří Curney nasbíral celkem 51 bodů za 31 branek a 20 asistencí. Vysoko v tabulce produktivity je také jeho parťák z formace Jan Natov, který ke 23 brankám přidal stejně jako Curney 20 asistencí.

Právě tato dvojice se výrazně podílela na prvním mladoboleslavském vítězství nad Českou Lípou v této sezoně, kdy Středočeši na severu Čech vyhráli vysoko 12:7. Oba zmiňovaní tehdy dohromady obstarali pět branek. Českolipští ostatně ještě v nejvyšší české soutěži neuhráli proti svému sobotnímu soupeři ani bod. Pro Mladou Boleslav bude utkání s výběrem trenérky Lenky Bartošové navíc přípravou na finále poháru Českého florbalu, v němž v Karlových Varech vyzve Bohemians.

Severočeši sice usilují v letošním ročníku soutěže o premiérovou účast v play-off, na níž aktuálně ztrácí pouze tři body, do karet jim však nehraje ani příhodný los, ani extrémně vyrovnaná situace v tabulce od 7. do 13. místa. Stejně tak jako ve vyřazovací části soutěže se tak mohou ocitnout v nelítostných bojích play-down.

I když klíčové duely pro Českou Lípu přijdou až v únoru, je potřeba se na ně naladit slušným výkonem v sobotním klání. Zápas začíná v 19:00 v městské sportovní hale a českolipští hráči se opět pochopitelně těší na vaši podporu. „Zítra nás čeká nejtěžší soupeř z celé Superligy. Náš tým ještě k tomu postihla velké marodka, takže nás opravdu čeká velmi těžký úkol,“ říká trenérka Lenka Bartošová k těžké zkoušce s lídrem tabulky.