Ahoj Tome. Před začátkem sezón jsi se stal kapitánem A-týmu.

V předchozím rozhovoru už jsi nám popsal, jak své zvolení vnímáš.

Teď nám prosím  pověz, jak s odstupem času hodnotíš letošní superligovou sezónu.

Sezónu jsem nucen hodnotit poněkud rozporuplně, a to zejména s ohledem na její závěr. Přestože jsme získali o bod více než v loňské sezóně, na přímou záchranu to nestačilo a museli jsme se smířit s boji o záchranu. Stačilo ale málo a sezónu bych hodnotil určitě pozitivněji. Bohužel jsme oproti předchozí sezóně měli relativně dost proher v prodloužení. V našlapané tabulce ztráta každého bodu pak měla zásadní vliv.

Jak jsi vnímal to, že tým musel do bojů o záchranu?

Samozřejmě jsme chtěli Superligu udržet přímou záchranou. Když to ale nevyšlo, bylo jasné, že sezónu chceme ukončit sérií s Brnem.

Jak myslíš, že by dopadla série s Brnem? 

Přestože se nám úvod série nepovedl, v druhém utkání jsme se již herně zvedli a věřím, že sérii bychom zvládli vítězně. 

Překvapilo tě v sezóně něco? Mile, či nemile.

Nemile mě překvapilo, že zisk více bodů než v předchozí sezóně nám nestačil na přímou záchranu, ale v podstatě až na 12. pozici v tabulce. Jsem rád, že i přes náročný závěr sezóny jsem z kluků cítil velkou chuť Superligu udržet. 

Potěšilo tě naopak něco?

Musím říct, že mě příjemně potěšili hráči mládežnických kategorií v našem klubu. Přestože někteří z nich ještě s námi nemohli hrát v uplynulé sezóně vzhledem k věku zápasy, na našich trénincích předváděli solidní výkony. 

Jak vnímáš momentální situaci vzhledem k letní přípravě?

Vzhledem k aktuálně se uvolňujícím opatřením se domnívám, že letní příprava zásadním způsobem ovlivněna nebude a brzy začneme společně trénovat.

Připravuješ se individuálně? Jak?

Určitě, pravidelně se věnuji různým sportům, ať už je to cyklistika, tenis, běh či posilování. 

Co by jsi vzkázal mladým hráčům, aby byli kvalitně připraveni na novou sezónu?

Z vlastní zkušenosti vím, že poctivá příprava a práce na sobě je velmi důležitá. Přechod z mládežnické kategorie mezi dospělé není snadný a je nezbytné být co nejlépe připraven na šanci, kterou hráč dostane.